Acıbadem Üniversitesi Burs İmkanları

Her üniversitede olduğu gibi Acıbadem Üniversitesi de başarılı öğrencilere bir çok burs imkanı sunmaktadır. Bizler de bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Acıbadem Üniversitesi Burs İmkanlarını istifadenize sunmaya çalışacağız.

Acıbadem Üniversitesi Burs İmkanları

Eğitim Bursu ve Tercih Bursu İmkanları

Acıbadem üniversitesi çatısı altında bulundurduğu tüm fakülte ve meslek yüksekokullarında  Ösys burslu öğrenci kontenjanı açmaktadır. Burs oranları %50 ve %25 olan kontenjanları da bulunmaktadır. Bu burslar bazı üniversitelerde olduğu gibi öğrenim süresince başarısızlık durumunda kesintiye uğramaz. Üniversite kendi içinde burslar yönünden ayrılmaktadır; Acıbadem Üniversitesi Üstün Başarı Bursu, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Bursu, Kerem Aydınlar Vakfı Destek Bursu, Özel Burslar, Akademik Başarı Bursu.

Acıbadem üniversitesi tıp fakültesi bursu; %50 burslu yerleşen öğrenciler için bazı şartları sağlamaları karşılınca bursları %100’ e tamamlanabilen burstur.

Acıbadem Üniversitesi Burs Ödemesi

  • Acıbadem Üniversitesi Üstün Başarı Bursu; öğrenim bedeli, 9 ay süreyle aylık 1000 TL burs, öğrenim günlerinde öğle yemeği, gerekli olduğunda konukevini kullanma hakkını kapsar ve %100 burslu Tıp fakültesine kabul edilen, Lys puan sıralamasında ilk 500’e giren öğrencilere sağlanır.
  • Kerem Aydınlar Vakfı Destek Bursu; bu vakıf sayesinde yemek, harçlık gibi ihtiyaçların karşılanması için burstur.
  • Şehit ve gazi yakınlarına, kardeş öğrencilere eğitimcilere, sağlık personellerine, Acıbadem çalışanlarına imkan sağlanan burslar Özel Burslar’dır.
  • Akademik Başarı Bursu; üniversitedeki genel not ortalaması 3,50 ve üzerinde olan lisans öğrencilerine farklı miktarlarda sağlanan burstur.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku