AcıBadem Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Ücretleri Şartlar

Acıbadem Üniversitesi daha çok sağlık alanında eğitim veren ve uygulamalı eğitim sunabileceği hastanelere sahip olan bir üniversitedir. Keremler Vakfı tarafından kurulan üniversite İstanbul’da eğitim vermektedir. Bu üniversitede yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için bilgileri bu yazımızda sizlere sunmaktayız.

AcıBadem Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri

Bu üniversitedeki enstitüleri şöyle sıralayabiliriz; Sağlık Bilimleri Enstitüsü,Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü.

 Sağlık Bilimleri Yüksek Lisans Programları

Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans Programının eğitim ücreti 16.470 TL’dir. Bu eğitim programına başvuru şartı olarak Beslenme ve Diyetetik lisans mezun öğrencileri başvurusu aranmaktadır ve açılan kontenjan 3 kişidir.

Fizyoloji Tezli Yüksek Lisans Programının eğitim ücreti 15.660 TL’dir. Bu eğitim için açılan kontenjan 3 kişidir ve bu program için başvuru şartları ; en az 4 yıllık lisans eğitimi programlarından Moleküler Biyoloji, Tıp, Veteriner Hekimlik, Diş Hekimliği, Biyoloji , Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunları başvuruları değerlendirilmeye alınacaktır.

Adli Tıp ve Etik Tezsiz Yüksek Lisans Programının eğitim ücreti 15.660 TL’dir. Bu program için açılan kontenjan 5 kişi ve Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün öğrenci alım şartları ve YÖK’ün kriterlerine uyan lisans mezunu adaylar başvurabilmektedir.

İlaç Enstitüsünde Yönetim Tezsiz Yüksek Lisans Programının eğitim ücreti 15.660 TL’dir. Tıp, Kimya, Kimya Mühendisliği, Biyoloji Fakültelerinden mezun öğrencilerin başvurabileceği bir programdır.

Kan Bankacılığı ve Trafüzyon Tıbbi Tezsiz Yüksek Lisans Programı eğitim ücreti 13.500 TL’dir. Bu program 5 kişilik kontenjan açmış olup Biyoloji Bölümü, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Tıbbi Biyoloji Bölümü, Biyokimya Bölümü, Kimya Mühendisliği, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi mezunlarının tercih edilmesi istenen bir programdır.

Tezli Yüksek Lisans programları için ALES sınavından en az 55 puan alınması zorunludur.Tezsiz Programlar için bu şart aranmaz. Dil yeterliliğini de okul göz önünde bulundurmaktadır. ÖSYM’nin yaptığı KPDS,ÜDS,YDS sınavlarında en az 50 puan alınmalıdır.

AcıBadem Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Ücretleri Şartlar

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Bu enstitüde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı bulunmaktadır. Eğitim programının ücreti 30.000 TL’dir. Üniversitenin istediği şartları şu şekilde sıralayabiliriz; lisans eğitiminin Psikoloji olması zorunludur ve mezun olunan diploma notu göz önüne alınacaktır. Başvururken ALES sınavından en az 55 puan ve Dil yeterliliği sınavlarından YDS vb. sınavlardan en az 50 puan TOELF sınavından en az 60 puan almak gereklidir. Ayrıca okulun kendi yaptığı dil yeterliliği sınavından en az 50 puan alınmalıdır.

Fen Bilimleri Enstitüsü

Tıp Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans programında yüksek lisans yapmak için üniversiteye giriş puan türü MF olan bölümlerden birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.Eğitim ücretibu program için 25.000 TL’dir. ALES sınavından en az 65 puan almak, YDS vb sınavlardan en az 65 ve TOEFL sınavından en az 78 puan almak yine bu program için aranan şartlardır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku