Acıbadem Üniversitesinde Bulunan Bölümler 2017

Şimdi siz değerli okurlarımız için Acıbadem Üniversitesinde Bulunan Bölümler 2017 yılı en güncel halini paylaşacak ve yine üniversite ile ilgili bilinmesi gereken irtibat bilgileri ve genel bilgilerini paylaşmaya çalışacağız.

Acıbadem Üniversitesinde Bulunan Bölümler 2017

Acıbadem Üniversitesi  Hakkında Kısa Bilgiler

Ülkemizdeki vakıf üniversitelerinden biri olan Acıbadem Üniversitesi 18 mayıs 2007 yılında kurulmuştur. İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan üniversite, 100.000 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilmiştir.  Acıbadem üniversitesi verdiği eğitimin yanında öğrencilerine sunduğu sosyal olanaklar, uluslar arası olanaklar kariyer olanakları ve ileriye dönük öğrencilerine sunduğu iş imkanlarıyla; öğrenimin yanında öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermektedir. Verdiği eğitim vasıtasıyla öğrencilerine öğrenim gördükleri meslekleri doğrultusunda beceri ve yetenekler kazandırma amacı gütmektedir.

Acıbadem Üniversitesi İrtibat Bilgileri

Web Sitesi : www.acibadem.edu.tr

Telefon : 0 216 500 44 44

Acıbadem Üniversitesinde Bulunan Bölümler

Acıbadem üniversitesinde; tıp fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, fen edebiyat fakültesi,mühendislik fakültesi, eczacılık fakültesi olmak üzere beş fakülte mevcuttur. Bunun yanında sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu ve meslek yüksekokulu olarak önlisans eğitimi veren birimleri de öğrencilere hizmet vermektedir. Lisansüstü eğitimi de bünyesi altında bulunduran Acıbadem üniversitesi sağlık bilimleri enstitüsü, sosyal bilimler enstitüsü, fen bilimleri enstitüsü olarak üç enstitüye sahiptir.

Fakültelerinde bulunan lisans bölümlerinden söz etmek gerekirse;

Tıp fakültesinde; temel tıp bilimleri, dahili tıp bilimleri ve cerrahi tıp bilimleri bölümleri,

Sağlık bilimleri fakültesinde; fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik, sağlık yönetimi, beslenme ve diyetetik  bölümleri,

Fen edebiyat fakültesinde;  psikoloji, moleküler biyoloji ve genetik, sosyoloji bölümleri,

Mühendislik fakültesinde; tıp mühendisliği bölümü

Eczacılık fakültesinde; temel eczacılık bilimleri, eczacılık meslek bilimleri ve eczacılık teknolojisi bölümleri

Dört yarı yıl eğitim veren sağlık meslek yüksekokulun da; ağız ve diş sağlığı, ameliyathane hizmetleri, anestezi, diyaliz, elektronörofizyoloji, ilk ve acil yardım, odyometri, optisyenlik, ortepedik protez ve ortez, patoloji laboratuar teknikleri, podotoloji, radyoterapi, tıbbı dökümantasyon ve sekreterlik, tıbbı görüntüleme teknikleri bölümleri,

2 yıllık Meslek yüksek okulunda ise aşçılık ve biyomedikal cihaz teknolojisi bölümleri bulunmaktadır.

Acıbadem üniversitesinde yatay geçiş, çift anadal ve yan dal imkanıda üniversitenin öğrencilerine sunduğu hizmetler arasındadır.

Acıbadem Üniversitesinde Eğitim İmkanları

Klinik Smilasyon ve İleri Düzey Endoskopik-Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi, Acıbadem Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ACUDEHAM), ASEGEM, Nöroradyoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık Hizmetleri Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Spor Bilimleri ve Sporcu Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Suç ve Şiddetle Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi olmak üzere; Acıbadem Üniversitesi eğitim ve bilimsel araştırmalar için ileri düzey teknolojiyle donatılmış araştırma merkezlerine sahiptir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku