Ahmet Yesevi Üniversitesi Nerede İletişim Bilgileri

Kazakistan ‘da hizmet veren Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkiye ile birçok köprü kurmuş bir üniversitedir. Öğrencilerine Türkiye deki üniversiteler ile yaptığı anlaşmalar sayesinde bir kısım eğitimleri Türkiye ‘de de verebilmektedir. Bunun dışında yerleşkesi Türkistan’da olan üniversite içerisinde bulundurduğu imkanlar bakımından zengindir. Öğrenci yurtları, spor merkezi, yemekhane, kültür merkezi, lojmanlar,botanik bahçesi vb. İmkanlar üniversitede mevcuttur. Peki bu Ahmet Yesevi Üniversitesi nerede iletişim bilgileri nelerdir ve ulaşım nasıl sağlanır sorusuna bu yazımızda cevap verdik ve sizlere sunmaktayız. Unutmadan söyleyeyim ki Türkiye ile Kazakistan arasında 3 saatlik bir zaman dilimi kadar saat farkı mevcuttur.

ahmet yesevi universitesi nerede iletisim bilgileri

Ahmet Yesevi Üniversitesi Nerededir

Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan/Kazakistan ‘da bulunan bir üniversitedir. Üniversite ye Türkiye’ den ulaşım için Türk Hava Yollarını veya Astana Hava Yollarını kullanarak Almatı şehrinden ulaşımı sağlayabilmektedirler.Bir diğer seçenek ise Atlas Global ve Scat Havayolları vasıtasıyla Çimkent şehri üzerinden ulaşım sağlayabilinmektedir. İstanbul ‘dan hava yolu vasıtasıyla Almatı ‘ya gelmek için gerekli süre 5 saattir. Aynı şekilde İstanbul’dan Çimkent ‘e uçuş süresi 5 saattir.

Hava yolu ile Almatı’ ye inmeyi tercih edenler için veya Kazakistan ‘da yaşayan öğrenciler için Üniversiteye  bir diğer ulaşım şekilleri demiryolu veya karayolu ‘dur. Karayolunu tercih edenler için Çimkent- Türkistan arası yol mesafesi yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir. Almati de uçaktan inen öğrenci bir saat süren bir yol mesafesinden sonra Çimkent ‘e ulaşmaktadır.

Peki Bu yolculuk için vize almamız gerekli mi?

Vize nin gerekli olduğu durum TC vatandaşları için bir ayı geçirmeden yapılan yolculuklar diyebiliriz. Bir aydan fazla konaklama yapanların vize alması zorunludur. Burada okumayı tercih eden öğrenciler için ise eğitim vizesinin alınması gerekmektedir. Üniversitenin rektörlüğü tarafından öğrencinin vize işlem hizmetleri yürütülmektedir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi İletişim Bilgileri

Rektörlük (Türkistan, Kazakistan)

Telefon: 007-72533-63636
Fax: 007-72533-63605
Web Sitesi: www.ayu.edu.kz

Adres: Bekzat Sattarhanov Caddesi No:29 Türkistan KAZAKİSTAN

TÜRTEP (Ankara)

Telefon: +90 312 216 06 50
Fax: +90 312 2160659
Web Sitesi: www.turtep.edu.tr

Adres: Taşkent Caddesi Şehit H.Temel Kuğuoğlu Sokak No:30 Bahçelievler / ANKARA 06490 TÜRKİYE

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku