Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programları Hakkında Tüm Detaylar

Ahmet Yesevi Üniversitesi; Türkmenistan ‘da bulunmasına rağmen, geniş çaplı uzaktan eğitim imkanları sayesinde, ülkemizden ve daha bir çok bölgeden öğrencilerin tercih ettiği bir üniversite olmuştur. Bizler de bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programları Hakkında Tüm detayları aktarmaya çalışacak ve üniversite ile ilgili bazı detaylardan kısaca bahsetmeye çalışacağız.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Ahmet Yesevi Üniversitesi Nerede ve Hangi Dilde Eğitim Veriyor

Ahmet Yesevi Üniversitesinden kısaca söz edecek olursak bu üniversitenin uzaktan eğitim fakülteleri iki adettir. Bu fakülteler Çimkent ve Türkmenistan’ da bulunmaktadır üniversitenin eğitim dili fakültelere göre değişiklik göstermektedir.

Uzaktan Eğitim Programları

Bu üniversitede bulunan uzaktan eğitim programları önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitimi vermektedir. Üç kategoriden toplamda 21 adet program mevcuttur.

Önlisans Programları

Bilgisayar Programcılığı fakültede bulunan önlisans programıdır. Eğitim süresi iki yıl yani dört dönem olarak belirtilmektedir. Dersler teorik ve pratik şekilde işlenmektedir.

Lisans Programları

Bilgisayar Mühendisliği Programı ; program süresi 4 yıl yani 8 dönemdir.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği; lisans programlarından biri olan bu program şuan öğrenci kabul etmemektedir. Sebebi ise YÖK’ün uzaktan eğitim programları arasında öğretmenlik olan programları kaldırmasıdır.programın süresi 4 yıl yani 8 dönemdir.

Endüstri Mühendisliği; bu program uluslarası standartlara uygun şekilde eğitim vermekte olup süresi 4yıl yani 8 dönemdir.

Yönetim Bilişimleri Sistemleri;  bu program çoğunluk olarak içeriğinde bilgisayar eğitimi vermektedir. Program süresi 4yıl yani 8 dönemdir.

Yüksek Lisans Programları

Arap Dili Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans; bu eğitim programının süresi değişiklik göstermektedir. En az 2 dönemdir. Diğer bir süre ise 1 yıl ve bir dönem olarak 3 dönemdir.

Bilgisayar Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans;  program tezsiz bir program olup süresi değişkenlik göstermektedir. En az 2 dönemdir. Diğer bir süre ise 1 yıl bir dönem olarak 3 dönemdir.

Eğitim Yönetimi Denetimi Tezsiz Yüksek Lisans; programın amacı yetgin ve bulunduğu konum için yeterli eğitim ve okul yöneticileri kazanmaktır. Program süresi en az 2 dönemdir. Diğer bir süre ise 1 yıl bir dönem olarak 3 dönemdir.

Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Tezsiz Yüksek Lisans; alanında ilk bir programdır süresi 2 dönem veya   3 dönemdir.

İngiliz Dili Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans; tezsiz bir program olup süresi 2 dönem veya 3 dönemdir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans; program iş sağlığı konusunda uzman bireyler yetiştirme hedefinde olup eğitim süresi 2 dönem veya 3 dönemdir.

İşletme Tezsiz Yüksek Lisans; program tezsizdir ve eğitim süresi 2 dönem veya 3 dönem olarak değişim gösterebilir.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği; tezsiz yüksek lisans programı olan bu program sağlık konusunda deneyimleri arttırmaya yönelik üstün eğitim vermeyi amaçlar. Program süresi 2 döenm veya 3 dönemdir.

Siyaset Bilimi  ve Kamu Yönetimi; uluslar arası standartlara uygun şekilde eğitim vermeyi amaçlayan programın süresi 2 dönem veya 3 dönemdir.

Turizm İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans ; program süresi 2 dönem veya 3 dönemdir

Türk Dili ve Edebiyat Tezsiz Yüksek Lisans; bu program türk edebiyatı konusunda uzmanlaşmaya yönelik olup eğitim süresi 2 dönem veya 3 dönemdir.

Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Tezsiz Yüksek Lisans; bu programı seçen kişiler yurt dışı veya yurt içi merkezlerde Türkçe öğrenmek isteyen yabancı kişilere uzman bir eğitim verebilmeleri içindir. Süresi 2 dönem veya 3 dönemdir.

Uluslar arası İlişkiler Tezsiz Yüksek Lisans; eğitim süresi 2 dönem veya  3 dönemdir.

Yerel Yönetimler Tezsiz Yüksek Lisans; eğitim süresi 2 dönem veya 3 dönemdir.

Yönetim Bilişimleri Tezsiz Yüksek Lisans; bu program herhangi bir lisans mezunu öğrencisinin faydalabileceği bir programdır. Bilişim sistemleri konusunda uzmanlaşmak isteyenler içindir. Programın süresi 2 dönem veya 3 dönemdir.

Yönetim Organizasyon Tezsiz Yüksek Lisans Programı; yönetici adaylarının alanlarında daha pratik uzaman yeterli olabilmeleri için faaliyet gösteren bir programdır. Süresi 2 dönem veya 3 dönemdir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku