Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Yüksek Lisans Bölümleri

Günümüzde toplumun eğitim seviyesi bir tık üst seviyeye çıkarmayı ve kaliteli bir toplum oluşturmayı amaçlayan  Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim birimi ile örgün olarak okumaya imkanı olmayanlar için donanımlı bir eğitim sistemiyle faaliyet göstermektedir. Uzaktan eğitimde ön lisans, yüksek lisans ve lisans programlarında program seçeneği ile çeşitlilik arz etmektedir. Bu yazımızda sizlere Ahmet Yesevi Üniversitesi Örgün Yüksek Lisans programlar ve Uzaktan Eğitim dahilindeki tüm programlar hakkında bilgi vereceğiz.

ahmet yesevi universitesi uzaktan egitim ve yuksek lisans

Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

  • Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yüksek Lisans yapmayı tercih eden öğrenciler için Sosyal Bilimler Fakültesi Yüksek Lisans programlarını şu şekilde sıralayabiliriz;Ekonomi, İşletme Muhasebe ve Denetim ,Kamu Yönetimi, Hukuk, Sosyoloji, Siyaset, Felsefe programları.
  • Üniversitede bulunan  Beşeri Bilimler Fakültesinde Yüksek Lisans yapmayı tercih edenler için program seçenekleri; Okul ÖncesiÖğretmenliği, SınıfÖğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Din Kültürü veAhlak Bilgisi Öğretmenliği
  • Üniversitedeki bir başka fakülte olan Filoloji Fakültesinde Yüksek Lisans Programları; Kazak Dili ve Edebiyatı, İngilizce-Türkçe Öğretmenliği,İngiliz Dili ve Edebiyatı,Türkoloji programlarıdır.
  • Fen Fakültesinde bulunan Yüksek Lisans programları; Biyoloji Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Ekoloji, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Tasarımı ‘dır.
  • Mühendislik Fakültesinde yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için programlar; Bilişim, Bilişim Sistemleri ve Elektrik enerjisi’dir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programlarını 3 ana kategori altında inceleyebiliriz. Lisans, ön lisans ve yükseklisans programları olarak bulunan uzaktan eğitim programları; iletişim araçlarının kullanımı ile eğitim faaliyetleri yürütülmektedir. Öğrenim dönemleri zamanınca ders materyalleri, vize sınavları, bazen istenilen ödevler internet üzerinden ulaştırılmaktadır. Final sınavları ise vizelerden farklı olarak belirtilen sınav merkezlerine gidilerek gerçekleşmektedir. Üniversite’nin anlaşmalı olduğu Türkiye’deki üniversitelerde uzaktan eğitim final sınavlarına girilebilmektedir. Bu sınavların merkezleri İstanbul, İzmir, Ankara ve tabi Türkistan’dır. İnternet üzerinden belirtilen zamanlarda sınav merkezleri için isteğiniz sınav merkezini seçebilirsiniz. Bu sınavlar üniversitenin belirttiği zamanlarda haftasonu olarak iki gün gerçekleşmektedir.

Lisans Uzaktan Eğitim Programları

Uzaktan Eğitim kapsamında tercih edebileceğiniz lisans eğitim programları; Bilgisayar Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği ‘dır.

Önlisans Uzaktan Eğitim Programları

Bu başlık altında yazabileceğimiz tek bir program mevcuttur; Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans programı.

Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programları

Ahmet Yesevi Üniversitesi uzaktan eğitim programları; Arap Dili  Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans, Bilgisayar Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans, Eğitim Yönetimi ve Denetim Tezsiz Yüksek Lisans, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Tezsiz Yüksek Lisans, Eğitim ve Yönetimi ve Denetimi Tezsiz Yüksek Lisans, İngiliz Dili Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans , İş sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans, İşletme Tezsiz Yüksek Lisans, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans, Siyaset Bilimi ve Kamu YönetimiTezsiz Yüksek Lisans, Turizm İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans, Türk Dili ve Edebiyatı Tezsiz Yüksek Lisans Türkçenin Yabancı Dil olarak Öğretimi Tezsiz Yüksek Lisans, Uluslararası İlişkiler Tezsiz Yüksek Lisans, Yerel Yönetimler Tezsiz Yüksek Lisans, Yönetim Bilişimleri Sistemleri Tezsiz Yüksek Lisans, Yönetim ve Organizasyon Tezsiz Yüksek Lisans programları olarak sayabiliriz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku