Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

İlk Türk- Kazak Üniversitesi olma özelliğine sahip ve Türkiye de bulunan bir çok Üniversite ile anlaşması olan Ahmet Yesevi Üniversitesi örgün eğitim ve uzaktan eğitim seçenekleriyle ; lisans, ön lisans, yüksek lisans, doktora eğitim hizmetleri vermektedir. Bu üniversiteden alınan diplomanın  Türkiye’ deki üniversitelerden alınan diplomalar ile aynı özelliğe sahip olduğu da kanunla sağlanmıştır.  Bu yazımızda size Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları hakkında bilgi vereceğiz.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Hangi Fakülte İçin Hangi Program Var

  • Sosyal bilimler fakültesinde8 adet  Yüksek Lisans Bölümü bulunmaktadır. Ekonomi, İşletme, Muhasebe ve Denetim, Kamu Yönetimi, Hukuk, Sosyoloji, Siyaset, Felsefe bölümlerinde yüksek lisans eğitimi verilmektedir.
  • Beşeri Bilimler Fakültesinde 5 bölümünde yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Kaliteli eğitim noktasında donanımı oldukça yüksek olan fakültenin Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi bölümlerinde yüksek lisans öğrenimi yapılabilmektedir.
  • Filoloji Fakültesinde ‘bir lisan bir insan’ desturundan da  dilin ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz gibi öğrencilerin eğitimi için alanında başarılı öğretim üyeleri bu fakülte için seçilmiştir. Bu fakültede bulunan yüksek lisans bölümleri; Kazak Dili ve Edebiyatı, İngilizce-Türkçe Öğretmenliği, İngilizce Dili ve Edebiyatı,Türkoloji ‘dir.
  • Biyoloji Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Ekoloji, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Tasarımı bölümleri Fen Fakültesinde bulunan yüksek lisans bölümleridir.
  • Bilişim, Bilişim Sistemleri, Elektrik Enerjisi Mühendislik Fakültesinde bulunan yüksek lisans bölümleridir.
  • Üniversitede bulunan Sanat Fakültesinde bulunan 11 lisans bölümünün yanında yüksek lisans eğitimi için bölüm bulunmamaktadır.
  • Türkiye’deki bazı üniversitelerle de anlaşması olan Tıp Fakültesinde; Tıp Yüksek Lisans programı mevcuttur. Lisans eğitiminde sonra verilen öğrencilerin seçtikleri bölümlerde uzmanlaşmaları amacıyla öğrenim verenTıp Uzmanlık Programı yine bu fakülte kapsamında eğitim vermektedir
  • Diş Hekimliği Fakültesinde Tıp Yüksek Lisans eğitimi verilmektedir.
  • Hazırlık Fakültesinde öğrencilerin lisans eğitimlerine başlamadan önce gerekli olan  dil eğitimini verildiği için herhangi bir yüksek lisans programına sahip değildir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi İletişim Bilgileri

(rektörlük)

ADRES: Bekzat Sattarhanov Caddesi no:29 Türkistan KAZAKİSTAN

TELEFON:007-72533-63636

Fax:007-72533-63605

WEB SİTESİ: www.ayu.edu.kz.com

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku