Akev Bursu Neye Göre Verilir Nasıl Yararlanılır

Antalya ilinde bulunan AKEV Üniversitesi bir vakıf üniversitesi olup, üniversite öğrencilerine AKEV bursu adı altında destek sağlanmaktadır. Bizler de bu yazımızda siz değerli okurlarımız için; AKEV bursu neye göre verilir nasıl yararlanılır kısaca sizlerle paylaşmaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Akev Bursu Neye Göre Verilir

AKEV Bursu Neye Göre Verilir

AKEV bursu Antalya’ daki Antalya Eğitim ve Kültür  Vakfı  tarafından verilir. Anadolu Eğitim Vakfı bursu öğrenimlerine kendi çabalarıyla veya ailelerinin yetersiz kalmasıyla devam edemeyen öğrenciler içindir. Karşılıksız verilmektedir ve ön lisans, lisans ve yüksek lisans birimlerinde eğitim görmek için hak kazanmış öğrenciler içindir.

AKEV Bursu Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir

AKEV  bursunun neye göre verildiğini şu şekilde sıralayabiliriz ;  Türkiye Cumhuriyetinde vatandaş olmak, adli sicil kaydının temiz olması, diğer kuruluşlardan burs almıyor olması, diğer resmi ve özel kurumdan kredi veya öğrenci bursu  almıyor olması (kyk bursu ve engelli öğrenci bursu dışında),  öğrencinin gelirinin yetersiz olması, istenilen öğrenim başarısına sahip olmak, Vakfın kendi içindeki ruhuna aykırı milli ve manevi ehemmiyetlerine uygun davranmak. Bu şartları sağlayan öğrenciler aşağıdaki belgeleri temin ederek burstan yararlanabilmektedir.

AKEV Bursu Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

AKEV Bursundan yararlanmak isteyen öğrenciler; iki tane fotoğraf, ikametgah belgesi, nüfus cüzdanı örneği, üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için ÖSYM sonuç belgesi ve okula giriş başarı sıralamasını içeren belge, üniversitede okuyan ara sınıf  burs almak isteyen öğrenciler için  son ders yılı veya yarıyıldan beri aldığı notlar tüm derslerin ortalamasını içeren belge, savcılıktan alınan iyi hal belgesi, öğrencinin anne ve babası çalışan ise resmi gelir evrakı ve taahhütname bilgilerini ibraz etmelidir.

AKEV Bursundan Nasıl Yararlanılır

Bursa başvurmak isteyen öğrenciler için başvuru zamanı Eylül ayında başlamaktadır. Başvurular internetortamında paylaşılmış online formun doldurulmasıyla formda bulunan gerekli evrakların temin edilip formun içeriğine dahil edilerek olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku