Akev Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Henüz çok yeni bir üniversite olan ve eğitim hayatına atılmaya hazırlanan Akev Üniversitesi öğrencilerinin eğitimi için hazırlık sürecindedir. Üniversitenin dekanı daha öncede dekanlık yapmış Prof.Dr. Hayati Aktaş ‘tır. Eğitim kadrosunu hala tamamlanmak üzere olan Akev Üniversitesi Yüksek lisans programları hakkında bu yazımızda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

aydin universitesine nasil gidilir

Akev Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

AKEV üniversitesi Antalya ‘da eğitim hayatına başlayacak olan bir üniversitedir. Her türlü gerekli görülen başvuruların yapıldığı yerleşkesinin hazırlandığı henüz öğrencilerine hizmet vermeye başlamayan bir üniversite; akademik kadro çalışmalarını da hala yürütmektedir.

Genel misyonu ve vizyonu her üniversitede olduğu gibi kaliteli bir üniversite olmak ve mesleki olgunlukta yüksek dereceli öğrenciler yetiştirmek hedefinde olan üniversitenin şuanda ön görülen bölümleri ;beş fakülte kapsamında belirtilmiştir. Bu fakülteleri şu şekilde sıralayabiliriz; İnsani İlimler Fakültesi, İktisadi İlimler Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu.

Bu üniversitede henüz sadece lisans ve ön lisans eğitimi için fakültelerde bölüm adları belirtilmiştir yani okulun henüz Yüksek lisans ve doktora hizmeti bulunmamaktadır. İlerleyen zamanlarda açılan yüksek lisans ve doktora eğitim programlarıyla alakalı güncel bilgileri tekrar size ileteceğiz.

Bu üniversite deki lisans bölümlerinden bahsedecek olursak İnsani Bilimler Fakültesinde; İngilizce Mütercim Tercümanlık, Psikoloji, Sosyoloji,Türk Dili ve Edebiyatı programları.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesindeki programlar; Turizm, İktisat, Uluslararası İlişkiler (ingilizce), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişimleri Sistemleri olarak belirtebiliriz.

Mühendislik Mimarlık Fakültesi; İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Yazılım Mühendisliği (ingilizce) olarak sıralayabiliriz.

Sanat Tasarım Fakültesinde bulunan programlar; İletişim Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Tekstil Moda Tasarımı programlarıdır.

Meslek Yüksek Okulu bölümleri önlisans bölümleridir dolayısıyla eğitim süreleri en az iki yıldır. Bu programları da şu şekilde sıralayabiliriz; Adalet, Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sosyal Hizmetler, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Resterasyon, İç Mekan Tasarımı, İş Sağlığı Güvenliği, İnşaat Teknolojisi,Çocuk gelişimi, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bankacılık ve Sigortacılık, Aşçılık,İç Mekan Tasarımı, Grafik Tasarımı ‘dır.

AKEV Üniversitesi İletişim Bilgileri

Danışma Ofisi Adresi: Kültür Mahallesi, 3829 Sokak No:3 Kepez/Antalya

Adres: Kadriye Mahallesi, Celal Bayar Caddesi, No:5-6 Serik/Antalya

Telefon:444 1 264

               0242 227 04 04

Email Adresi: info@akev.edu.tr

İnternet sitesi: www.akev.edu.tr

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku