Alanya Hamdullah Emin Paşa Yüksek Lisans Programları Şartları

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi  Antalya’da öğrencilerine hizmet vermektedir. 2014-2015 yılında eğitim hayatına başladığı için sınırlı sayıda fakültesi ve enstitüsü bulunan üniversite ileriye dönük eğitimini çeşitlendirmek için kendini hazırlama aşamasındadır. Bu yazımızda üniversitede bulunan iki enstitü ve sahip oldukları yüksek lisans programları hakkında bilgileri sizlere sunmaktayız.

hamullah emin pasa yuksek lisans sartlari

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Şartları

Bu Üniversite içerisinde Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü bulunmaktadır. Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrenciler için Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tezli ve Mimarlık Tezli Yüksek Lisans Programları vardır.

Bu üniversite için yüksek lisans başvuru şartları ALES sınavından sözel puan türü en az 55 puan almak ve belirtilen yüksek lisans programları için lisans eğitimlerinden mezun olmak. Mimarlık ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans eğitiminden mezun olmayanlar için bilimsel hazırlık programı uygulanmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku