Atılım Üniversitesi Burs İmkanları 2017 – 2018

Atılım Üniversitesi Burs imkanları 2017 – 2018 yılı en güncel bilgilerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sitemizdeki linklere tıklayarak gerek Atılım Üniversitesi ve gerekse de diğer üniversitelerin taban puanları, ücretleri, burs imkanları, uzaktan eğitim programları, Yüksek Lisans programları gibi konularda da bilgi alabilirsiniz.

Atılım Üniversitesi Burs İmkanları

Atılım üniversitesinin öğrenim ücretleri hazırlık okulu, hukuk&mühendislik fakülteleri, pilotaj bölümü  diğer fakülteler ve meslek yüksek okulu olarak farklı rakamlar arasında değişmektedir.  Ödeme imkanı olarak kredi kartı vasıtasıyla taksitli olarak ödenebilir.

Tercih Bursları

Atılım Üniversitesinin burs imkanları %100, %75, %50 ve %25 oranlarında değişmektedir. Burslu öğrenci türkçe eğitim veren bir bölümde öğrenim görürken İngilizce hazırlık okulunda eğitim görmek isterse öğrenim bedelini kendi ödemek zorundadır. Burslu öğrencilerin bursları hazırlık okuluyla birlikte 10 dönem, lisans programlarına direk başlayan öğrenciler için 8 dönem herhangi bir şarta bakmadan devam eder. Fakat öğrenci bu süreler zarfında mezun olamaz ise bir sonraki akademik yıl içinde bursunun %20 sini ve ikinci akademik yıl &50 sini kaybeder. İkinci yılın sonunda tüm burs hakkı son bulur.

Ödemeli Aylık Burslar

Uzaktan eğitim programının haricinde Lys ve ygs sonuçlarına bakılarak MF-1,MF-4,TM-1,TM-3, TS-2,YGS-1,YGS-6 puan türünde ilk 5000 kişi ye kadar olan sıralama içinde bulunan ve Atılım üniversitesine kayıt yaptırmayı tercih eden öğrencilere öğretim ücretleri alınmayarak öğrenim zamanları içinde yılda sekiz ay süresince 1000 TL harçlık verilir. MF-1,MF-4, TM-1, TM-3, TS-2, YGS-6 veYGS-1 türünde 5000 ile 1000 kişi arasına giren öğrenciler ve DİL-1 puan türünde ilk 5000 ‘e giren öğrenciler eğitim ücreti vermezler ve yılda sekiz ay süresince 700 TL harçlık verilmektedir. Hazırlık sınıfını geçemeyen öğrencinin harçlığı kesilir ve geçtikten sonra devam eder. Hazırlık sınıfını tamamlayan, direk Türkçe eğitim veren bölüme kayıt olan ve İngilizce yeterlilik sınavını geçerek 1. Sınıfa direk geçme hakkı sağlayan öğrencilerin  yıl sonu akademik ortalaması 2.00 ‘ın altına düşmedikçe harçlık almaya devam eder. Ortalamasının düşmesi durumunda yükseltene kadar harçlığı kesilir.

Yüksek Lisans Bursları

YDS, CPE, CAE,TOEFL sınavlarının birinin sonucunda Yüksek Lisans’ a hak kazanılmaktadır. Atılım Üniversitesi Hazırlık Okulu tarafından Eylül ayında yapılan sınav sonucunda da hak kazanılabilmektedir. Üniversitesinden mezun öğrencilerine Atılım Üniversitesi Mezunlar Derneğine üye olma şartı ile %10 burs, lisans bölüm başarısında ilk üçte mezun olan öğrencilere ek olarak %10 burs,  lisans mezuniyet başarı ortalaması 3 ve üzeri olanlara ek %10 burs, ALES veya YDS puanı 70 puan ve üstü öğrencilere ek %10 burs uygulanacaktır.

Tezli yüksek lisans programında tez konusu üniversitenin belirlediği öğrenciye ilave %25 burs, Social Citation and Extended Science Citation Indexed Dergilerde tez konusu bilimsel çalışma olarak yayınlanmak için hak kazanan öğrencilere ek %25 burs, tez konusu uluslararası bildiri olmaya kabul gören öğrencilere ek %25 burs uygulanmaktadır. Burslar öğrenimin uzaması durumunda ders ücreti ödenmesi gerekecektir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku