Atılım Üniversitesi Modern Diller Fakültesi

Atılım Üniversitesi; Dünya dili olarak kabul görülen İngilizcenin anadil kadar gerekli olduğu günümüzde  ;mezun öğrencilerinin ileri düzey ve mesleki gereklileri açısında yeterli ve donanımlı eğitim görmelerini temel amaç edinmiş, misyonunu ve vizyonunu bu şekilde biçimlendirmiş bir üniversitedir. Bu yazımızda sizler için Atılım Üniversitesi Modern Diller Fakültesi hakkında bilgileri aşağıda size sunmaktayız.

Atılım Üniversitesi Modern Diller Fakültesi

Atılım Üniversitesi Modern Diller Bölümü Dersleri

Kazandıkları bölümlere başlamadan önce öğrencilere yapılan sınav sonucunda gerekli görülen Hazırlık okulu eğitimi;  Modern Diller Fakültesi kapsamında öğrencilere sunulur. Hazırlık Okulunda kendi bölümlerinin eğitimine destek olacak ,mezun olduklarında hayatlarında bir çok alanda onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek İngilizce veya seçmeli olarak verilen diğer dil eğitimleri öğrencilere kazandırılmaktadır.

Bu Bölümde bulunan dersler 4 başlık altında toplanmıştır; Türkçe Eğitim Yapan Bölümlerin İngilizce Dersleri, İngilizce Eğitim Yapan Bölümlerin İngilizce Dersleri, Özel Amaçlı Diğer Dersler, Seçmeli Dersler.

Türkçe Eğitim Yapan Bölümlerin İngilizce Dersler beş aşamalı olarak öğrencilere sunulmaktadır. Eng121Temel İngilizce 1- aşamasında dilbilgisi, kelime bilgisi gibi konularda başlıca ihtiyaçları karşılayacak konuşma etkinliklerini  öğrencilere sunar. Eng122 Temel İngilizce 2 -bu eğitimde öğrencilere yine başlangıç seviyesinde eğitim vermeye devam edilir. ENG221 Temel İngilizce 3- bölümünde öğrenciler İçin başlangıç seviyesinden üst seviyede dilbilgisi, kelime bilgisi ve daha fazla konularda eğitim verilmektedir. ENG222Temel İngilizce 4- bu seviye de 3 seviyenin devamı olarak aynı konular işlenmektedir. ENG321 Temel İngilizce  Genel Akademik Beceriler 1- bu seviyede iş hayatına dair ve akademik anlamda ihtiyaçları karşılayacak seviyeye gelmek için gerekli olan eğitim verilmektedir.

İngilizce Eğitim Veren İngilizce Dersleri  yedi aşamalı olarak devam etmektedir. ENG101 Akademik İngilizce1- dersleri İngilizce akademik olarak gelişmek amacıyla verilen dersleri kapsamaktadır. ENG102 Akademik İngilizce 2 -dersleri daha ileri akademik bilgileri içerir. ENG201 Akademik İngilizce 3- Evrik Öğrenme Modeli çerçevesinde eğitim vermektedir. Bu kurda öğrencilerin kompozisyonlar yazma becerisine kadar ulaşmaları ve geliştirmeleri beklenmektedir.ENG202 Akademik İngilizce 4- dersleri bir önceki kurun devamı niteliğe sahip eğitim vermektedir.Eng204 Rapor Yazma Becerileri- dersleri yine Evrik Öğrenme Modeli çerçevesinde öğrencilere sunulmakta olup rapor yazma yeteneğini aşılamak ve geliştirmek amaçlıdır. ENG 301 İş Yaşamı İçin İletişim Becerileri- dersi seçmeli bir derstir. ileri seviyede  çalışmaları içerip öğrencilere öğrenim bitiminde yapılacak olan sınava hazırlık niteliğindedir. ENG302 İş Yaşamı İçin İletişim Becerileri  -bu derslerin içeriği öğrencinin iş yaşamında gerekli görülen becerileri için ihtiyacı olan eğitimi içerir.

Özel Amaçlı Diğer Dersler 4 bölümden oluşmaktadır. ENG131 Uzaktan Eğitim Temel İngilizce 1- dersleri başlangıç seviyesi İngilizce eğitimi vermektedir. ENG132 Uzaktan Eğitim Temel İngilizce 2- dersleri başlangıç seviyesi eğitimin devamıdır. ENG 231 Uzaktan Eğitim Temel İngilizce 3 dersleri başlangıcın üst seviyesinde eğitim vermektedir. ENG 232 Uzaktan Eğitim Temel İngilizce 4 dersleri başlangıç seviyesinin üst seviyesinin derslerinin devamıdır.

Bunun dışında fakültede Seçmeli yabancı dil dersleri mevcuttur. Çince, Fransızca, Almanca, Japonca, Rusça, İspanyolca dillerinde farklı seviyelere göre kurlar bulunmakta olup öğrencilerin seçimlerine göre onlara sunulmaktadır.

Modern Diller Fakültesi İletişim Bilgileri

Eposta adresi; ydb@atilim.edu.tr

Telefon; 0312 586 85 00

Belge geçer; 0312 5868090

Adres; Kızılcaşar Mahallesi , 06836 İncek /Gölbaşı/ANKARA/İSTANBUL

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku