Atılım Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Ücretleri Şartlar

Atılım Üniversitesi 1997 yılında Ankara’da Atılım Vakfı tarafından kurulmuştur. Başkentte faaliyet gösteren kampüs üniversite özelliğine sahip İngilizce Dil eğitimine önem veren Uluslararası standartlarda kaliteli eğitimi olan ve geniş bir vizyona sahip üniversitedir. Bu üniversitenin 2017/2018 Yüksek Lisans Eğitim ücretleri ve üniversitenin istediği şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Atılım Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitim Ücretleri

Fen Bilimleri Enstitüsü

Bu enstitüde bulunan programları şu şekilde sıralayabiliriz;

Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans, İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans, Mekatronik Mühendisliği Yüksek Lisans, İmalat (Üretim) MühendisliğiYüksek Lisans, Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans, Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Yüksek Lisans, Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans, Kimya Mühendisliği ve Uygulama Kimya Yüksek Lisans, Uygulamalı Fizik Yüksek Lisans, Matematik Bölümü Yüksek Lisans Programları üniversitenin içinde bulundurduğu bu enstitüdeki programlardır.

Bu enstitü de bulunan programlar için eğitim ücretleri tezli veya tezsiz olmak üzere 16.250 TL’dir. Başvuru şartı olarak tezli yüksek lisans yapmak isteyenler için ALES sonuç belgesi istenmektedir. Bunun yanında İngilizce Yeterlilik belgesi için yapılan CPE, CAE, TOEFL, YOKDIL, YDS sınavlarından birinin sonuç belgesi veya Atılım Üniversitesi’nin kendi yaptıdığı sınav sonucu durumuna göre başvuru gerçekleştirilmektedir.

Atılım Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Ücretleri Şartlar

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Özel Hukuk Yüksek Lisans, İşletme Yüksek Lisans, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans, Avrupa Birliği Yüksek Lisans, Finansman Yüksek Lisans, Kamu Hukuku Yüksek Lisans, Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans, Uluslarası İlişkiler Yüksek Lisans, Uygulamalı İktisat Yüksek Lisans, Halkla İilişkiler ve Reklamcılılk Yüksek Lisans, İngiliz Kültürü ve Edebiyatı Yüksek Lisans, Çeviri Bilimi Yüksek Lisans, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Yüksek Lisans, Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yüksek Lisans Programları bu enstitüde bulunmaktadır.

Yüksek Lisans Ücreti ve Şartlar

Bu enstitüde bulunan programlar için eğitim ücretleri tezli/tezsiz olarak 12.500 TL ‘dir. Programlara başvurmak iççin şartlar ALES sınavından en az 55 puan almak ve İngilizce Yeterlilik Belgesi (bu belgeye sahip olmayan adaylar için Atılım Üniversitesi Hazırlık Okulu tarafından bir yıllık İngilizce eğitimi verilecektir)

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku