Atılım Üniversitesinde Bulunan Bölümler ve Eğitim İmkanları

Şimdi siz değerli okuarlarımız için Atılım Üniversitesinde Bulunan Bölümler ve Eğitim İmkanlarını liste halinde paylaşmaya çalışacağız.

Atılım Üniversitesinde Bulunan Bölümler ve Eğitim İmkanları

Atılım Üniversitesinde Bulunan Eğitim Birimleri

2017 – 2018 yılı itibariyle;

 • Üniversite de bulunan fakülteler; Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar,Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, HukukFakütesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi.
 • Atılım Üniversitesinde bulunan Enstitüler; Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü.
 • Atılım Üniversitesinde bulunan Yüksek Okullar; Sivil Havacılık Yüksekokulu(4yıllık), Yabancı Diller Yüksekokulu.
 • Fen Edebiyat Fakültesinde; Eğitim Bilimleri Bölümü, İngilizce Dili ve Edebiyat Bölümü, Matematik Bölümü, Mütercim Tercümanlık Bölümü, Psikoloji Bölümü, Sosyal Bilimler Ortak Dersler Bölümü bulunur.
 • Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinde; Endüstri Ürünleri Tasarımı(Türkçe), Grafik Tasarımı(Türkçe), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı(Türkçe), Mimarlık(Türkçe) ve Moda ve Tekstil Tasarımı(Türkçe) bölümleri mevcuttur. Bu fakültedeki bölümlerin öğrenim dili Türkçe’dir.
 • Hukuk fakültesinde hukuk dersleri öğrenim dili diğer bölümler gibi İngilizce olup Türk hukuk sistemini ilgilendiren dersler için Türkçe verilen dersler vardır.
 • İşletme fakültesinde; İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslar arası ticaret ve lojistik, Halkla İlişkiler ve reklamcılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Maliye bölümlerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu fakültede Türkçe İşletme bölümü, Türkçe İktisat bölümü, Türkçe Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü ve Maliye bölümü olarak Türkçe eğitim veren bölümler mevcuttur.
 • Mühendislik Bölümünde; Bilgisayar Mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği imalat mühendisliği inşaat mühendisliği kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya bölümü, makine mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği, mekatronik mühendisliği, otomotiv mühendisliği, yazılım mühendisliği, fizik grubu bölümleri mevcuttur.
 • Üniversitede bulunan Enstitüler Yüksek Lisans Programları Kapsamında Fen Edebiyat Fakültesinde Matematik Bölümünde, Mühendislik Fakültesinde Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik elektronik mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, İmalat(üretim) Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği,  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya, Fizik Grubu bölümlerinde bulunmaktadır. Enstitü deki doktora programları olarak ise Mühendislik Sistemlerinin Modellenmesi ve Tasarımı (modes), Mimarlık, Yazılım Mühendisliği, Kimya Doktora Programı ve Makine Mühendisliği doktora programları mevcuttur.
 • Yüksek okul kapsamında Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda bulunan bölümler; Uçak Gövde-Motor Bakımı, Uçak Elektrik-Elektronik, Havacılık Yönetimi, Pilotaj bölümleri bulunur. Yabancı diller Yüksekokulu’nda Temel İngilizce bölümü ve Modern Diller bölümü eğitim vermektedir.
 • Atılım üniversitesinde Uzaktan Eğitim Programları da mevcuttur. Uzaktan Eğitim Programları; Bilgisayar Teknolojisi ve Programları Önlisans Programı,Turizm ve Otel İşletmeciliği Önlisans Programı ve Yüksek Lisans bazında İşletme Yönetimi (Türkçe E-MBA) olarak sayabiliriz.

Atılım Üniversitesinde Eğitim İmkanları

Atılım Üniversitesi araştırma merkezleri ve laboratuarlar ile öğreniminin kalitesini destekleyen bir üniversitedir. Akademik Yazım Danışma Merkezi, Demiryolu Malzemeleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Eğitim Teknolojileri ve Pedagoji Merkezi, Kadın Sorunları Araştırma Merkezi, Performans Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Robot Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye Tarih Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi ; Atılım Üniversitesinde bulunan araştırma merkezleridir. Optoelektronik Malzemeler ve Solar Enerji Laboratuarı, Yapı Akustiği Laboratuarı, Avrupa Uzaktan Erişebilir Radyo Laborauarı ve Sosyal Bilimler Araştırma ve Eğitim Laboratuarı üniversitenin öğrencilerine sunduğu laboratuarlardır.

Atılım Üniversitesinde; çift anadal, yandal ,dikey geçiş imkanları bulunmaktadır. Bunun yanında Erasmus programı, Hayata atılım programı, Danışmanlık hizmeti gibi olanaklarıda içinde bulundurur.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku