Bahçeşehir Üniversitesi Burs İmkanları

Bu yazımızda siz değerli öğrenci adayları okurlarımız için Bahçeşehir Üniversitesi Burs imkanları üzerinde paylaşımda bulunmaya çalışacağız.

Bahçeşehir Üniversitesi Burs İmkanları

ÖSYM Puan Bursları

Yeterli puanının alınması halinde yapılacak sıralama sonucunda eğitim ücretlerinde; % 100, 50, 20 oranında burs imkanları bulunmakta, bu kapsamda da öğrenciler burs oranı nispetinde harç oranından muaf tutulmaktadır.

Başarı Bursları

2017 2018 yılında tam burslu olarak Bahçeşehir Üniversitesinde eğitim öğretim hakkı kazanan adaylar arasında; LYS sınavında ilk 1000 öğrenci arasına girenlerin; normal öğrenim süresi boyunca burs yardımı yapılır.

Bu burs miktarları;

0 – 100 arası için; 9 ay boyunca 1000 TL ya da hazırlık sınıfının yurt dışında Washington veya Toronto kampüslerinden herhangi birisinde okunması,

101 – 1000 arası için ise; 9 ay boyunca 600 TL ya da hazırlık sınıfının yurt dışında Washington veya Toronto kampüslerinden herhangi birisinde okunması şeklinde olmaktadır.

Uluslararası Diplomaya Göre Verilen Burslar

  • IB diploması notu 24 ve üstünde olanlar;
  • ABİTUR diploması notu 2,0 veya üstünde olanlar,
  • MATURA diploması notu 2.0 veya üstünde olanlar,
  • MATURİTA diploması notu 80 ve üstünde olanlar,
  • Ülkemizdeki İtalyan Liseleri ve yine İtalya’da bulunan liselerden mezun olmuş diploma notu az 60 ve üzeri olanlar,
  • Fransız Bakaloryası diploması notu 10 ve üzerinde olanlar,
  • Türkiye’deki liseler ya da Fransız Bakaloryası diploma notu 60 ve üzerinde olanlar;

% 25 oranında burs alırlar. ( Eğer bu kişiler burslu yerleştirilmiş ise; kalan ücret üzerinden burs uygulanır, tam burslu yerleşenlere ise yaz okulundan yararlanma imkanı verilir)

Diğer Burslar

Apply Bau Bursu

Sporcu Bursu

Milli takım seviyesine yükselmiş olanlar ya da okul takımında yüksek performans gösterenlere verilebilen burstur.

Kardeş İndirimi

Kardeşlerin aynı anda kayıt yaptırması halinde % 10 burs verilir)

DGS Bursu

  • Bahçeşehir Üniversitesi Ön Lisans programlarından mezun olan öğrencilerin, DGS ile Bahçeşehir Üniversitesi Lisans programlarına devam etmek istemesi halinde % 50 öğretim bursu verilmektedir. (Normal öğretim süresinden 1 yıl eksik olacak şekilde)
  • Bahçeşehir Ön Lisans Programlarından okul birincisi olarak mezun olanlara % 100, ikincisi olarak bitirenlere % 75 ve üçüncüsü olarak bitirenlere ise % 75 burs imkanı sağlanır. (Normal öğretim süresinden 1 yıl eksik olacak şekilde)
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku