Başkent Üniversitesi Burs İmkanları : Tercih, Sporcu, Başarı Bursları

İyi bir üniversitede okumanız geleceğe daha iyi hazırlanmanıza olanak sağlayacaktır. Bunun için tercihlerinize uygun bir üniversite seçerek hayallerinize ulaşmanız gerekir. Başkent üniversitesi de hayalleri olan öğrenciler için bazı çalışmalar yapmakta ve onları desteklemektedir. Bu destekleme burs olarak ön plana çıkmaktadır. Başkent üniversitesi burs imkanları hizmetlerinden yararlanabilmeniz için sizden istenen özellikler bulunmaktadır. Bunları tamamlayınca burs alabilirsiniz. Bu özellikler genellikle başarı ile alakalıdır. Başarı oranınız yüksek ise burs almaya hak kazanabilirsiniz. Sitemizdeki link ve butonları kullanarak gerek Başkent Üniversitesi ve gerekse de diğer üniversitelerin taban puanları, eğitim ücretleri, uzaktan eğitim programları, yüksek lisans programları, vs. gibi hususlarda bilgilere ulaşabilirsiniz.

Başkent Üniversitesi Burs İmkanları : Tercih, Sporcu, Başarı Bursları

Başarı Bursu

Bu burstan İngilizce hazırlık programı hariç diğer tüm programda okuyan kişiler yararlanabilir. Bunun için başarı puanınızın yüksek olması gerekir. Bu puan da okuduğunuz alana göre değişkenlik göstermektedir. Tıp fakültesi ile diş fakültesinde okuyanların puanı 92 ve üzeri ise bu kişilerin isimleri Rektörlüğe gönderilir ve aralarından seçim yapılır. Ayrıca ön lisans ve lisans okuyan kişiler de bu burs imkanından yararlanabilmektedir. Bunun için genel not ortalamasının 3,90 olması yeterli olacaktır.

Teşvik Bursları

Üniversite tarafından öğrencilere teşvik amaçlı verilen bu burs imkanından yararlanabilmeniz için üniversitesi tercih etmeniz ve not ortalamanızın yüksek olması gerekir. Ortaöğretimden mezun olduktan sonra ilgili sınavda başarı gösterip üniversiteyi tercih ettiğinizde bu bursa kavuşabilirsiniz. Ancak IB notunuzun 40-45 arasında olması gerekir. Burs miktarı ise öğretim ücretinin %25 oranında verilmektedir.

Spor Dallarında Başarı Gösterenlere Verilen Burslar

Bireysel spor dallarında başarı gösteren öğrencilere de belirli miktarlarda burs verilmektedir. Bu burs birinci, ikinci ve üçüncüye belirli oranlarda verilmektedir. Ayrıca bu burslar akademik yıl için geçerlidir. Sonrasında öğrenci tekrar aynı başarıya ulaşır ise not ortalamasına bakılarak burs verilir.

Destek Bursları

Başkent üniversitesi kadrosunda tam zamanlı olarak çalışan kişilerin çocukları Başkent üniversitesini tercih ettiğinde burs almaya hak kazanırlar. Bu miktar öğretim ücretinin %25 olarak belirlenmiştir.

Üniversitede başarı her zaman ödül almaya hak kazanmıştır. Bu üniversitede gelecek hayallerinizi oluşturabilir ve hedeflerinize emin adımlar ile yürüyebilirsiniz. Bunun için çalışmalarınızı disiplin içerisinde yürütmeli ve başarıya odaklanmalısınız. Bu sayede başarı sizi yakalayacaktır.

Başkent Üniversitesi eğitim ücretleri, taban puanları, sıralamaları, vs. gibi hususlarda daha ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku