Başkent Üniversitesi Nerede Nasıl Gidilir İletişim Bilgileri

Ankara ilinde bulunan vakıf üniversitelerinden birisi olan Başkent Üniversitesi ile ilgili olarak sizlerle daha önceden bilgi paylaşımında bulunduğumuz üzere; bu yazımızda da kısaca üniversiteden bahsederek, Başkent Üniversitesi nerede nasıl gidilir İletişim bilgilerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Başkent Üniversitesi Tam Olarak Nerede İletişim Bilgileri

Başkent Üniversitesi Nerede İletişim Bilgileri Nedir

Öncelikle Başkent Üniversitesinin iletişim bilgilerini paylaşalım.

Telefon : 0 312 246 67 75-76

İnternet Sitesi  : www.baskent.edu.tr

E-Posta : tanitim@baskent.edu.tr

Adres : Bağlıca Kampüsü Fatih Sultan Mahallesi Eskişehir yolu 18.km  06790 Etimesgut/Ankara

Başkent Üniversitesine Nasıl Gidilir

Hafta içi mesai günlerinde üniversitenin özel servislerini kullanabilirsiniz. Ankara ili Sıhhiye ve Tunus ‘tan saat başlarında ve yine sabahleyin saat 06:20 ve 08:20 arasında kalkış yapan Başkent Üniversitesi servis araçları ile Bağlıca Kampüsüne gidebilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri de servis hizmeti bulunmaktadır.

Metro ve Otobüs ile gelecekler; Kızılay metro durağında metroya binerek, Çayyolu Koru Metro durağında inecek sonrasında ise; Fatih Sultan Mahallesi (Venüs kent) EGO 591 nolu otobüsüne binerek 1 nolu kapıda ya da Bağlıca EGO 597 nolu otobüs hattı ile  ulaşım sağlayabilir. Ayrıca Sıhhıye Hacettepe Köprüsü altındaki yerden geçen Bağlıca dolmuşları ile 2 nolu kapıya ulaşım sağlanabilmektedir.

Kısaca Başkent Üniversitesi

Uluslararası üniversite niteliğinde olan Başkent üniversite 24 farklı ülkeden öğrenci kabul etmektedir. Erasmus ve Farabi  imkanı mevcuttur. Üniversitede öğrenim dili Türkçe olmasına rağmen baraj dili İngilizce eğitim verilmektedir. Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere dil sınavı uygulanır ve sonucuna göre İngilizce hazırlık eğitimi verilir. Aynı zamanda üniversitenin kendi araştırma merkezine bağlı olarak İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Japonya, Çince, Farsça, Rusça dillerinin dersleri de alınabilir.

Başkent Üniversitesi Eğitim İmkanları

Üniversitede lisansüstü eğitim programları, uluslararası eğitim imkanı, çift anadal yandal imkanları mevcuttur. Ayrıca bazı bölümlerde özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul edilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku