Beykent Üniversitesi Burs İmkanları

İstanbul ilinde faaliyet gösteren vakıf üniversitelerinden birisi olan Beykent Üniversitesi ile ilgili olarak bu yazımızda genel anlamda bilgi paylaşımında bulunarak, merak edilen hususlardan birisi olan Beykent Üniversitesi Burs imkanları ile ilgili ayrıntıya girmeye çalışacağız.

beykent universitesi burs imkanlari

Beykent Üniversitesi Hakkında Kısaca Bilgiler

Beykent Üniversitesi; Beykent Eğitim Vakfı tarafından  1997 yılında kurulmuştur. Üniversite öğrencilerine deneyim konusunda en üstün desteği vermek amacıyla birçok  birim kurmuş, kaliteli örnek bir üniversite olmayı amaç edinmiştir. Bu birimler; Kişisel Gelişim ve Kariyer Merkezi, Çözüm Merkezi, Uluslararası Öğrenci Birimi, Engelsiz Yaşam Birimi , Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri Destek Birimi, Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinasyon Birimi, Mezunlar Ofisi ‘dir. Üniversitenin üç kampüsü bulunmakta olup, bunlar Taksim, Beylikdüzü, Ayazağa mevkiilerinde bulunmaktadır.

Beykent Üniversitesindeki Burs İmkanları Neler

  • İlk 1000 e girerek üniversiteyi tercih eden öğrencilere her yıl öğrenim süresi 9 ay boyunca 800 tl burs verilecektir.
  • Üniversite içinde başarı olan öğrencilere bir sonraki dönem %50 burs uygulanmaktadır.
  • Spor dalında milli olan öğrenciye bir yıl süreyle %50 oranında burs verilir.
  • Ayrıca kardeş olarak okuyan öğrencilere%10 oranında indirim imkanı vardır.
  • Uluslararası Bakalorya Diplomasına sahip öğrencilere ve Beykent eğitim kurumlarından mezun öğrencilere de indirim uygulanmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Hukuk Fakültelerinden Birisi : Beykent Hukuk Fakültesi

Ülkemizdeki hukuk fakülteleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi olan Beykent Hukuk Fakültesi; kaliteli eğitimi ile de adından söz ettirmekte ve öğrenciler tarafından merak edilen bölümlerden birisi olmuştur. Bölümü okumak isteyenler için yüzde 100 burslu ya da tam ücretli olarak eğitim imkanı bulunmaktadır. Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi ‘nde DGS ile de öğrenci kabulü yapılmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku