Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Detaylı Bilgilendirme

Sahip olduğu üç farklı yerleşkesiyle öğrencilere hizmet veren Beykent Üniversitesi; İstanbul’daki Vakıf Üniversitelerinden biridir. Sekiz fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu,  Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü üniversitenin içinde barındırdığı eğitim birimleridir. Bunun yanında örgün olarak okuma imkanı olmayan kişiler için büyük kolaylık sağlayan Uzaktan Eğitim Fakültesi ‘de Beykent Üniversitesinde mevcuttur.

beykent universitesi hukuk fakultesi detayli bilgilendirme

Beykent Üniversitesi öğrencileri için eğitimin yanında sosyal imkanlara önem vermektedir. Öğrenci klüpleri, sağlık hizmetleri, spor alanları, restoran ve kafeler yerleşkelerinde mevcuttur. Örnek teşkil edecek bir nitelik olarak Engelsiz eğitim birimini de kurmuş bir Üniversite olan Beykent Üniversitesi bununla kalmayıp engellilere özel projeler üstüne çalışmalar yürütmektedir.

Beykent Üniversitesi ulaşım açısından her yerleşkesine ayrı olarak toplu taşıma kullanarak kolay ulaşılabilir yerlerdedir. Üniversitenin kendi araçlarıyla da Beykent Üniversitesi -Sanayi Mahallesi -4.Levent –Levent -Zincirlikuyu güzergahlarından öğrenci taşımacılığı yapmaktadır.

Yukarıda kısaca tanıtımı yaptığımız Beykent Üniversitesi Fakültelerinden biri olan Hukuk Fakültesi hakkındaki detayları da aşağıda sizlerin bilgisine sunmaktayız.

Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesini tercih eden öğrenciler için mesleki yükümlülüklerini en iyi şekilde yerine getirmeleri, donanımlı eğitim almaları en temel amaçlardandır. Bu yüzden kaliteli eğitim düsturü edinmişlerdir. Nitelikli öğrenciler yetiştirmek için her türlü seminer, konferans ve  diğer gerekli olan eğitimler düzenlenmektedir. Bu fakültede öğrenci olanlar için adliyelerde ve mesleki iş birimleriyle bağlantılı olarak teorik derslerde öğrencilere sunulmaktadır.

Beykent Üniversitesi Eğitim Dili ve süresi

Öğrencilere fakültede Türkçe eğitim dilinde öğrenim verilmektedir ve öğrenim süresi 4 yıldır. İsteyen öğrencilerin tercihine bağlı olarak İngilizce hazırlık eğitimi de bulunmaktadır ve bu durumla eğitim süresi değişiklik gösterebilmektedir.

Beykent Üniversitesi Aday Öğrenciler İçin Bilgiler

Hukuk Fakültesi  TM-3  puan türüne bakarak öğrenci kabul eder. Hukuk Fakültesinde eğitim görmek isteyen aday öğrenciler için biraz bilgi verecek olursak; Tam burslu öğrenciler için 2015 taban puanı 439,17515 ‘dir ve açılan kontenjan 19 kişidir. Ücretli öğrenciler için 2015 taban puanı 358,73020 ‘dir ve açılan kontenjan 171 kişidir.

Beykent Üniversitesi Öğrenim Ücreti

 Hukuk Fakültesi yıllık öğrenim bedeli 29.000TL’dir.

Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi İletişim Bilgileri

Hukuk Fakültesi Taksim Yerleşkesinde eğitim hayatını sürdürmektedir.

Adres : Sıraselviler Cad. 34437 Beyoğlu/İstanbul

Telefon : 444 1997

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku