Beykent Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Şartları ve Ücretleri

Beykent Üniversitesi Ayazağa Maslak Yerleşkesi, Taksim Yerleşkesi, Büyükçekmece Yerleşkesiyle  üç merkezde İstanbul ‘da faaliyet gösterir ve  “Gençliğimiz Geleceğimizdir” sloganıyla yola çıkmıştır. Bu üniversite için 2017/2018 Yüksek Lisans Programları ücretleri ve gerekli bilgileri bu yazımızda sizlere sunmaktayız.

Beykent Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Fen Bilimleri Enstitüsü

Bu enstitüde bulunan programları şöyle sıralayabilliriz; Tasarım ve Yapım Yönetimi Tezsiz, Deprem Riskli Yapılar ve Kentsel Dönüşüm Tezli, Mimarlık Tezli, Mimari Tasarım Tezsiz, Uygulamalı Matematik Tezl, Bilgisayar Mühendisliği Tezli/Tezsiz, İç Mimarlık Tezsiz, Makine Mühendisliği Tezli, Endüstri Mühendisliği Tezli, İş Sağlığı ve Güvenliği (Tezsiz) Yüksek Lisans Programları.

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Sahip olduğu programlar açısından çeşitlilik gösteren Sosyal Bilimler Enstitüsü; on üç bilim dalının içerisinde on dokuz adet yüksek lisans programıyla eğitim vermektedir. Bu programlar; Finans, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi, Yönetim Organizasyonu, İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim, Pazarlama, Kamu Hukuku, Özel Hukuk, Klinik Psikoloji, Tarih,Uluslararası İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İktisat, Politik Ekonomi, Sinema-Tv, İletişim Sanatları Tasarımı, Medya ve İletişim Sistemleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Sosyoloji Yüksek Lisans Programı.

Tezsiz Yüksek Lisans Eğitim Ücretleri

Beykent Üniversitesi’ nde tezsiz yüksek lisans programlarında eğitim almak isteyen öğrenciler için öğrenim ücreti 11.875 TL’dir.

Bilkent Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Ücretler ve Şartlar

Tezli Yüksek Lisans Eğitim Ücretleri

Enstitü de bulunan Klinik Psikoloji Tezli Programı için eğitim ücreti 54.625 TL’dir. Diğer tüm tezli programlar için eğitim ücreti 23.750 TL’dir.

Tezli ve Tezsiz Programlar için Şartlar

Beykent Üniversitesinden mezun olan öğrenciler (klinik psikoloji ve uzaktan eğitim programları hariç) eğitim ücretinde %50 indirim uygulanmaktadır. Tezsiz Yüksek Lisans 3 dönem olarak sürmektedir. Eğitimi uzayanlar için tek ders ücreti alınmaz, birden fazla kalan ders alınmında öğrenim ücretinin %10’u istenmektedir.

Bankacı/Sigortacı, Öğretmen, Hukukçular, Belediye, Sağlık Personeli, TSK ve Emniyet Personeli, Maliye ve Sosyal Güvenlik Kurumu Mensupları, Mali Müşavir, SMMM Stajerleri, Medya Sektörü ‘ndeki meslek gruplarında çalışarak yüksek lisans öğreni görmek isteyenler için eğitim ücretleri farklılık göstermektedir. Tezli Yüksek Lisans Programları için ücret 9.025 TL ve Tezsiz Yüksek Lisans Programları için ücret 18.050 TL’dir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku