Bilgi Üniversitesi Yüksel Lisans Programları ve Ücretleri 2018

İstanbul’da faaliyet gösteren Bilgi Üniversitesi Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 1996 yılında kurulmuştur. Donanımlı bireyleri hayata kazandıran üniversitenin enstitülerinde bulunan yüksek lisans programlarını bu yazımızda sizler için hazırladık.

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Ekonomi, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finans Uzaktan Eğitim,  e-MBA Türkçe, e-MBA İngilizce, Felsefe ve Toplumsal Düşünce, Finansal Ekonomi, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim, Hukuk (Ekonomi Hukuku/İnsan Hakları Hukuku), İnsan Kaynakları Yönetimi, Klinik Psikoloji, Kültür Yönetimi, Kültürel İncelemeler, MBA, Medya ve İletişim Sistemleri, Muhasebe ve Denetim, Örgütsel Psikoloji, Pazarlama, Bilişim ve Teknoloji Hukuku, İnteraktif Pazarlama / Next Academy, Pazarlama İletişimi / Marka Okulu, Sinema ve Televizyon, Sosyal Projeler ve Sivil Toplum Kuruluşları Yönetimi, Sosyoloji, Tarih, Türk-Alman Ekonomi Hukuku Ortak Yüksek Lisans Programı (İstanbul Bilgi Üniversitesi-Köln Üniversitesi), Karşılaştırmalı Edebiyat, Uluslararası Ekonomi Politik, Uluslararası Finans, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi Uzaktan Eğitim, Yönetim Bilişim Sistemleri, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları bu enstitüde eğitim vermektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsü

Akıllı Sistemler Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Matematik, Mimarlık Tarihi, Teorisi ve Eleştirisi, Mimari Tasarım, Teknolojide Girişimcilik ve İnovasyon, Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programları bu enstitüde faaliyet göstermektedir.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Sağlık Yönetimi,Fizyoterapi ve Rehabilitasyon,  Beslenme ve Diyetetik,Sağlık Yönetimi Uzaktan Eğitim,  Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Programlarını Sağlık Bilimleri Enstitüsü başlığı altında sayabiliriz.

bilgi universitesi yuksek lisans ucretleri

Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü

Bu enstitü başlığı altında tek bir program eğitimi bulunmaktadır. Bilişim hukuku konusunda deneyimli uzmanlar yetiştirmeyi hedefleyen enstitüde; Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans Programı öğrencilere hizmet vermektedir.

Eğitim Ücretleri

Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ekonomi Politik, Avrupa Etüdleri, Avrupa Etüdleri Çift Diplomalı Program Yüksek Lisans Programları eğitim ücretleri 22.500 TL’dir. Bankacılık ve Finans, Bilişim ve Teknoloji Hukuku, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Finansal Ekonomi, Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim, Hukuk / Ekonomi Hukuku, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnteraktif Pazarlama, Kültür Yönetimi,MBA (Türkçe), Medya ve İletişim Sistemleri,  Muhasebe ve Denetim, Örgütsel Psikoloji, Pazarlama İletişimi, Sinema ve Televizyon, Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı, Uluslararası Finans programlarının ücreti 31.500 TL’dir. Beslenme ve Diyetetik ücreti 22.000 TL, Klinik Psikoloji ücreti 57.000 TL,  Felsefe ve Toplumsal Düşünce ve Mimarlık Tarihi, Teorisi ve Eleştirisi ve Tarih programlarının ücretleri 25.000 TL, Kültürel İncelemeler 30.500 TL, Sosyal Projeler ve STK Yönetimi ve Türk-Alman Ekonomi Hukuku programları 15.500 TL’dir. Uzaktan eğitim programlarının eğitim ücreti 24.500 TL’dir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku