Bilkent Üniversitesi Tanıtım : Eğitim İmkanları, Burslar, Ücretler

Daha önceki bir çok yazımızda sizlere Türkiyedeki özel üniversiteleri tanıttığımız üzere; bugünkü yazımızda da bu üniversiteler arasında en önemlilerinden birisi olan Bilkent Üniversitesini tanıtmaya çalışacağız.

Bilkent Üniversitesi Tanıtım : Eğitim İmkanları, Burslar, Ücretler

Bilkent Üniversitesi Hakkında Kısaca

Bilkent Üniversitesi 1984 yılında kurulmuştur. Prof.İhsan Doğramacı tarafından kurulmuştur. Ülkemizdeki vakıf üniversitelerinin ilki olan üniversite Ankara da hizmet vermektedir. Ankara ‘nın merkezine 12 km uzaklıktadır.

Bilkent Üniversitesi uluslararası bir eğitim ve araştırma merkezidir. 45 ülkeden bünyesinde öğrenci barındırır. Modern derslikler, donanımlı kütüphane ve  kampüsüyle öğrencileriyle öğrenim hayatını sürdürmektedir. Kampüsün içinde spor tesisleri, kafetaryalar, yurtlar, sağlık merkezi olmak üzere öğrencilerin ihtiyaç duyacakları imkanları bünyesinde barındırır.

Bilkent Üniversitesi Eğitim İmkanları

Bilkent Üniversitesinde Yandal ve Çift anadal programları mevcuttur. Uluslarası kurum olması hasebiyle üniversitenin dili İngilizcedir.eğitimin yanında kültür-sanat etkinlikleriyle öğrencilere hizmet veren bir üniversitedir. Dersliklerde öğrencilerin eğitimlerinde önemli olan her türlü uygulamalı öğrenim için araçlar düşünülmüştür ve tam donanımlı laboratuarlar öğrencilerin hizmetindedir. Ayrıca üniversitenin kütüphanesi  Türkiye ‘nin en iyi akademik kütüphanesidir.

Bilkent Üniversitesi Ücretleri ve Burs İmkanları

Bilkent Üniversitesi her ne kadar bir vakıf üniversitesi yani özel üniversite olsa da; eğitim verdiği öğrencilerden bir çoğu burslu da eğitim görebilmektedir. Bilkent Üniversitesi Eğitim Bursu dediğimiz ve eğitim ücretlerinden belli oranlarda indirim ya da tamamen muaefiyet sağlayan bursların yanı sıra aynı zamanda başarılı öğrencilerine başarı bursu imkanı da sunmaktadır. Daha detaylı bilgi için Bilkent Üniversitesi Burs İmkanlarıadlı yazımızı buradan okuyabilir Bilkent Üniversitesi eğitim ücretlerini öğrenmek için ise buraya göz atabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku