Bilkent Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Ücretler ve Şartlar

Ankara’da eğitim veren ve köklü üniversitelerden biri olan Bilkent Üniversitesi Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olma özelliğine sahiptir. Bu üniversitede Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için gerekli bilgileri sizler için hazırladık.

Bilkent Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitimi

Bu üniversitenin içinde barındırdığı enstitüler; Egitim Bilimleri, Ekonomi ve Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüleri olarak sayabiliriz.

Bilkent Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Ücretler ve Şartlar

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Üniversitenin yüksek lisans eğitimi için sunduğu programlar; Biyoloji, Fizik, Matematik, İngilizce, İngiliz Dili ve Edebiyatı alanlarındadır. Yüksek Lisans eğitimi tamamlayanlara üniversite mezuniyet belgesinin yanında pedagojik formasyon sertifikası ve Uluslararası Bakalorya öğrenim sertifikası da vermektedir. Başvuru koşulları; lisans mezuniyet diploma notunuzun 2.5/4 olması istenmektedir. ALES sınavından derslerin alan türüne göre en az 60 puan ve İngilizce yeterlilik sınavından İngilizce alanlar için TOELF:87 diğer alanlar için TOELF:70 puan alınmalıdır. Bu şartların yanında iki adet referans mektubuna da sahip olmalısınız.

Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü

Bu enstitüde yüksek lisans yapabileceğiniz alan seçenekleri; Arkeoloji, İşletme, Konferans Çevirmenliği, Enerji Ekonomisi, Politika ve Güvenlik, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Politikası,  Medya ve Tasarım, Medya ve Görsel Araştırmalar, Müzik, Felsefe, Politik, Bilim, Psikoloji ve Türk Edebiyatı.

Bilkent Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Ücretler ve Şartlar

Fen bilimleri Enstitüsü

Bu enstitüde yüksek lisans yapabileceğiniz alanlar; Mimarlık, Kimya, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Ensdüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Nörobilim, Fizik alanlarıdır.

Bilkent Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitim Ücretleri

Tezli Yüksek Lisans Programları için eğitim ücreti tüm programlar için 2016 sonrası girişliler için 33.200 TL’dir. Tezsiz Yüksek Lisans Programları için eğitime başlarken dokuz kredilik ders ücreti olan 9960 TL ücret ödemesi gerekmektedir.Bu ücretin üstüne öğrenci aldığı dersin kredisi başına artı olarak eğitim ücreti ödemesi istenmektedir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku