Biruni Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Şartları ve Ücretleri 

 2015 yılında eğitime başlangıç yapan Biruni Üniversitesi fakülteleri, yüksekokulları ve enstitüleri ile daha çok sağlık alanında eğitim veren bir üniversitedir. Bu yazımızda sizlere Biruni Üniversitesi yüksek lisans Programları şartları ve ücretleri hakkında bilgi vereceğiz.

Biruni Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Sağlık Bilimleri Ensititüsü

Beslenme ve Diyetetik Tezli, Biyoistatistik Tezli/Tezsiz, Hemşirelik Tezli, Klinik Embriyoloji Tezli, Moleküler ve Tıbbi Genetik Tezli, Moleküler ve Tıbbi Genetik Tezli, Sağlık Yönetimi Tezli/Tezsiz, İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programları bu enstitüde açılan programlardır.

Biruni Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Şartları ve Ücretleri 

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Bu ensitüde bulunan programlar; Okul Danışmanlığı Tezli/Tezsiz, Özel Eğitim Tezli/Tezsiz, Psikolojik Danışmanlık veRehberlik Tezli/Tezsiz  Yüksek Lisans Programları.

Biruni Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitim Ücretleri ve Şartları

Enstitülerde bulunan programlar için öğrenim ücretlerini 444 8 276 telefon numarasından öğrenebilirsiniz. Bu üniversitede yüksek lisans eğitimi görmek isteyen öğrenciler için okulun istediği şartlar; ALES puanının puanlama sistemi üzerinden en az %50 olmaması şartı, Sınav şartını sağlayanlar okul tarafından mülakata alınır bu mülakat programların çeşitliliğine göre test olarak da değerlendirilebilir. Öğrenci kabul edilirken ALES puanı, yabancı dil puanı, lisans not ortalaması ve mülakat sonucu göz önünde bulundurulmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku