Çağ Üniversitesi Burs İmkanları

Her üniversite her sene kendi bünyesinde bir burs olanağı sunar ve tamamen üniversitenin kendi inisiyatifine kalmış bir durum olarak belirlenir. Bu kapsamda Çağ Üniversitesi burs imkanları sunuyor. Fakat bu imkanlardan faydalanmak için belirli şartlar arıyor. Öğrenciler arasında bu şartlara olan kişiler burs imkanlarından faydalanabilirler. Ayrıca burs veren bu üniversite, özel bir üniversite olmasından ötürü bursu öğrenim ücreti üzerinden % 50 olarak belirliyor. Bu başta az gibi görünse de aslında genel olarak eğitimin büyük bir bölümü okul tarafından öğrenciye sunuluyor.

Çağ Üniversitesi Burs İmkanları

Çağ Üniversitesinin Burs Şartları Ve Detayları

Burs kapsamına girebilmek için öncelikli olarak tercih formunda belirlenmiş olan burslu tercih yapmış olmanız gerekiyor. Eğer k tercih formunda burs tercihi yapmadıysanız burs kapsamına girmeniz mümkün değildir. Bunun dışında bu üniversite de burslu okumak için bur derecesi ile derecelendirilirsiniz. Diğer şartlar ise;

  • Yüzde yüz burs alan öğrenci tüm eğitim ve öğretim dönemleri boyunca ücretsiz olarak okuyacaktır.
  • Yüzde elli burs alan öğrenci ise okul ücreti ve diğer imkanların yarısını ödeyecektir.
  • Yüzde 25’lik dilim ise yine aynı şekilde öğretim yılları içine ücretten o kadarı düşülerek burs alması sağlanacaktır.

Üniversite ücret bilgisi ve kişinin ne kadar bursa tabi tutulacağı üniversite bünyesi tarafından belirlenip o doğrultuda kişiye sunulacaktır. Burs kapsamında olan öğrenci ve velileri okul bitiminden sonra herhangi bir ücrete tabi tutulmayacak ve burs tamamen geri iadesiz olarak öğrenciye sunulacaktır.

Bursun İptaline Neden Olan Durumlar

Eğer ki öğrenci burs kapsamında okula dahil olmayı başarmış ise o zaman bu şartlarda bir daha dikkatli olması gerekiyor. okul içinde bursuna mani olacak durumlara mahal vermemeli ve öğrencilik hayatında buna dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra devamsızlıktan kaldığı taktirde bursun iptali gerçekleşir. Yine bur iptaline sebep olan bir durum ise öğrencinin üniversite tarafından belirlediğinin üstünde bir sınıf geçememe sorunu yine burs iptali için bir gerekçe olabilir. Bu sebeplerden ötürü bu durumlara dikkat ederek eğitim hayatınızı yaşamalı ve burslu okuyarak okulu bitirmelisiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku