Çankaya Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

Ülkemizin seçkin üniversitelerinin arasında adı geçen donanımlı akademik kadrosu ile öğrencilerine hizmet veren Çankaya Üniversitesi Ankara’da bulunmaktadır. Bu üniversite lisans ve lisansüstü bölümleriyle her yıl öğrencilerine kapılarını açmaktadır. Lisansüstü eğitim başlığı altında sayabileceğimiz enstitüleri mevcuttur. Bu enstitüler; Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüleridir.

Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Lisansüstü kaliteli eğitim politikasıyla öğrencilerini yetiştiren üniversitenin bu enstitüsü sosyal bilimler alanında yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler içindir. Alanın kapsamında on adet yüksek lisans programı vardır. Bunlardan biri uzaktan eğitim olmak üzere diğer dokuz tanesi örgün eğitim olarak yürütülmektedir. Lisansüstü eğitimde İngilizce’nin önemli bir yeri olması sebebiyle programların 4 tanesinin eğitim dili İngilizce olarak verilmektedir. Kalan altı programın eğitim dili Türkçe’dir. Enstitüde bulunan programlar kendi aralarında tezli ve tezsiz olmak üzere ikiye ayrılırlar. Bu enstitüde adı geçen yüksek lisans programlarını şu şekilde sıralayabiliriz; İşletme Yönetimi- MBA, Finansal Ekonomi, Uluslararası Ticaret ve Finansman ,İngiliz Edebiyatı Kültür İncelemeleri olarak saydığımız bu programlar Tezli/tezsiz seçenekleriyle yürütülüp eğitim dili İngilizce olan programlardır. İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası Ticaret Lojistiği, Siyaset Bilimi programları tezli /tezsiz seçenekleriyle eğitim dili Türkçe olan programlardır. Kamu Hukuku, Özel Hukuk programları sadece tezli eğitim imkanıyla Türkçe eğitim veren programlardır.  Pazarlama ve Marka Yönetimi programı tezsiz şekilde eğitim dili Türkçe olarak uzaktan eğitim olarak yürütülen programdır.

Tezsiz yüksek lisans programları için sadece lisans bölümünden mezun olduğunuz not ortalaması göz önünde bulundurulur.Tezli yüksek lisans programlarında Ales, lisans not ortalaması, yazılı sınav ve mülakat durumlarına bakılarak alım yapılır.

Çankaya Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri

Fen Bilimleri Enstitüsü

Yaşadığımız dönemde ilerleyen teknoloji ile gelişen mühendislik, mimarlık, iş sağlığı, şehircilik gibi konularda gerekli görülen uzmanlık ihtiyacını karşılamak amacıyla açılan enstitüde eğitime devam etmek isteyen öğrenciler için birçok program bulunmaktadır.

Enstitüde bulunan yüksek lisans programlarını; Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, İş Sağlığı ve Güvenliği, Kentsel Tasarım ve Dönüşüm, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Matematik, Mikro Nano Teknoloji, Mimarlık programları olarak sıralayabiliriz.Bu programlar tezli ve tezsiz olmak üzere kendi içlerinde ayrılırlar. Başvuru şartı olarak Ales sınavından alınan puan göz önünde bulundurulur.

Enstitülerde Eğitim Ücretleri

Fen Bilimleri Enstitüsünde bulunan programlar için ücret; tez ücreti 2000TL, Dönemlik ödenmesi gereken kayıt ücreti 780 TL’dir. Ders ücretleri kredi başına olarak ödenir bir derslik kredi 500 TL olması dolayısıyla üç kredilik bir ders 1500 TL’ye gelmektedir. İngilizce Eğitim Hazırlık Programı eğitim ücreti 1.800$’dır. Özel öğrenci statüsünde eğitim ücretleri değişmektedir ve kredi başı 750 TL ödenmesi gerekir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünde bulunan programlar için eğitim ücretleri; eğitimde alınacak bir ders üç krediye tekabül ettiği belirtilerek ücret 1500TL’dir. Öğrenciden kayıt ücreti 780 TL alınır. Başvuru ücreti 120 TL ve Tez ücreti 2000 TL alınmaktadır. Uzaktan eğitim programı olarak yürütülen eğitim için bir ders ücreti 1250 TL ve proje ücreti 625 TL’dir.

Sitemiz üzerinden diğer özel üniversitelerin yüksek lisans ücretleri hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku