Doğu Akdeniz Hukuk Fakültesi Hakkında Tüm Detaylar

Bu yazımızda Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkında tüm detayları sizlere sunacağız.Doğu Akdeniz Üniversitesi hukuk dersleri kalitesi açısından en yüksek seviyeyi hedefleyen bir Hukuk Fakültesi içinde barındırmaktadır.

dogu akdeniz universitesi hukuk fakultesi

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümleri

Hukuk Fakültesinde bulunan bölümler lisans önlisans ve yüksek lisans programları olarak üçe ayrılmaktadır. Lisans programı olarak Hukuk programı Türkçe olarak öğrenim eğitim vermektedir.

Önlisans programı Adalet programı olup eğitim süresi 2 yıldır.

Yüksek lisans programı Hukuk bölümünde uzmanlaşmak isteyenler içindir. Eğitim süresi 1 veya 2 yıldır. Doğu Akdeniz Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Araştırma Enstitüsü bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkındaki Detaylar

Eğitim öğretim hayatına 183 kişiyle 2000 yılında başlayan Hukuk Fakültesi Avrupa Hukuk Fakültesi Birliğine üyedir. Fakültenin Öğrenim dili Türkçedir. Bu bölümden mezun olan kişilerin diploması için Türkiyede veya başka ülkelerde diploma denkliğinin mevcut olduğunu söyleyebiliriz.eğitimini tamamlayıp stajını veren öğrenciler için iş konusunda kolaylıklar mevcuttur. Pek çok alan bu fakülteden mezun olan kişileri bünyesine kabul etmeye hazırdır. Kamu da veya özel sektörde çalışmayı tercih edebilirler. Avukatlık hakimlik savcılık bu bölümden mezun olanların gelebileceği başlıca statülerdir. Bunun yanında kamu alanında yöneticilik yapabilirler, kaymakamlık statüsünde faaliyet gösterebilirler. Müfettişlik ve bankacılık gibi sektörlerde de göreve gelebilirler.

Eğitim dilinin Türkçe olmasının yanında İngilizce bu Fakültede de önemli yer teşkil etmektedir. İngilizce ve Hukuk İngilizcesi bağlamında eğitim yıllarına göre farklılık gösteren saatlerde dersler gösterilmektedir ve her yıl seviye tespit sınavları yapılmaktadır. Bunun yanında mezun olduklarında resmi dili İngilizce olan ülkelerde meslek hayatlarına devam etmek isteyenler için mecburi olan toles sınavına girmek isteyenler için seçmeli ders konulmuştur.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik kadro yönünden zengin bir kadroya sahip bir hukuk fakültesine sahiptir. Fakültenin Dekanı Prof. Dr. METİN GÜRKANLAR ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. NAZİME BEYSAN’dır.

Hukuk Fakültesi Eğitim Ücreti 2017 2018

Hukuk fakültesinin 2017 2018 eğitim öğretim yılı için Doğu Akdeniz Üniversitesi ‘ndeki yıllık eğitim ücreti 36.172,50 TL olarak belirlenmiştir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku