Doğu Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

Kuzey Kıbrıs’ta öğrencileriyle buluşan Doğu Akdeniz Üniversitesi ‘Uluslararası Kariyer’ sloganıyla öğrencilerine seslenmektedir. Kaliteli eğitimi amaç edinen üniversitede lisans eğitimini tamamlayıp lisansüstü eğitimle devam etmek isteyenler için Enstitüler mevcuttur. Bu yazımızda sizlere Üniversitenin Enstitülerinden bahsedeceğiz.

dogu akdeniz universitesi yuksek lisans ucretleri

Uzaktan Eğitim Programları

Üniversite bünyesinde üç adet uzaktan eğitim yüksek lisans programı bulundurmaktadır. e-Bankacılık ve Finans Tezli Yüksek Lisans Programı, e-Bankacılık ve Finans Tezsiz Yüksek Lisans Programı, e-Otel İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı olarak sayabileceğimiz programlar internet üzerinden eğitim yürütmektedir. Bankacılık ve Finans Tezli Yüksek Lisans programı finans ve bankacılık alanında uzman düzeyde yeteneğe sahip olma iletişim becerilerini kuvvetlendirme, düşünce düzeyini geliştirme gibi hedeflerle öğrencilerine yaklaşmaktadır. Bu program Ales şartı ve İngilizce yeterlilik belgesişartıyla öğrenci almaktadır. Bankacılık ve Finans Tezsiz Yüksek Lisans Programına kayıt olmak için istenilen şart İngilizce Yeterlilik Belgesidir. e-Otel İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı yine alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin beceri ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla yöneldiği programdır. Bu programda istenilen şart; İngilizce Yeterlilik Belgesidir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Enstitüsü

Bu enstitüde birçok eğitim programı bulunmaktadı. Tezli Başlığı altında sayabileceklerimiz; Bankacılık ve Finans, Beslenme ve Diyetetik ,Bilgisayar Mühendisliği, Eğitim Bilimleri, Eğitim Programları ve Öğretim, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Ekonomi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Enerji Ekonomisi ve Finansı, Fizik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gelişim Psikolojisi, Hemşirelik, Hukuk, İç Mimarlık,  İletişim ve Medya Çalışmaları, İngiliz Dili Eğitimi, İnşaat Mühendisliği, İşletme, İşletme Yönetimi, Kentsel Tasarım, Kimya, Makine Mühendisliği, Matematik, Mimarlık, Mühendislik İşletme Yönetimi,  Okul Öncesi Eğitim, Pazarlama Yönetimi, Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Turizm İşletmeciliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Uluslararası İlişkiler, Uygulamalı Matematik programları sayabiliriz. Tezsiz Yüksek lisans Programları; Bankacılık ve Finans, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Teknolojileri, Dijital Medya ve Film, Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Ekonomi , Endüstri Mühendisliği, Enformasyon Sistemleri, Finansal Ekonomi, Gelişim Psikolojisi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, İç Mimarlık, İngiliz Dili Eğitimi, İşletme, İşletme Yönetimi, Karşılaştırmalı Hukuk, Kentsel Tasarım,Mimarlık,Mühendislik Yönetimi,Okul Öncesi Eğitim, Pazarlama Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası İlişkiler, Yönetim Ekonomisi olarak sıralayabiliriz.

Yüksek Lisans Eğitim Ücretleri

2017/2018 yılına ait Örgün eğitim yukarıda adı geçen eğitim programlarında yüksek lisans eğitimi ücretleri; Ders Ücreti 2.510,56 TL, tez ücreti 3.159,00 TL, ikinci kayıt ücreti 502,11 TL, bilimsel hazırlık dersleri 1.757,39 TL ‘dir.

Bankacılık ve Finansal Uzaktan Eğitim Yüksek lisans programı ders ücreti 1.522,50$’dır. Tez Ücreti $2.283,75’dir. Otel İşletmeciliği (Uzaktan Eğitim -Tezsiz Program) eğitim ders ücreti 1.054,00 TL ve dönemlik ikinci kayıt ücreti 1.054,00 TL’dir.

Sitemiz üzerinden diğer özel üniversitelerin yüksek lisans ücretleri hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku