Doğu Akdeniz Üniversitesi Tam Olarak Nerede ve Nasıl Gidilir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Dünya’nın en iyi üniversitelerinden birisi olmak için her geçen gün çalışmaya ve kendini geliştirmeye devam etmekte olup, her türlü imkanı içerisinde bulunduran dolu dolu bir kampüsünde ve uluslararası standartlarda eğitim vermektedir. Uluslarası verdiği eğitimin yanında uluslararası kariyer de öğrencilere vaat edilen bir hizmetidir. Bunun yanında çift diploma, öğrenci değişim programları, çiftanadal ve yandal programları Üniversitenin içinde bulundurduğu imkanlardandır. Geniş kapsamlı ve şartsız şekilde devamlılığı olan burs imkanları ve hiç sıkıntı yaşamadan barınma imkanı bulma fırsatı bu üniversitede öğrencileri karşılamak için hazır durumda. Bu yazımızda bu çok donanımlı olan üniversitenin yerini merak edenler için Doğu Üniversitesi Tam Olarak Nerede ve Nasıl Gidilir sorusunu cevapladık.

dogu akdeniz universitesi tam olarak nerede nasil gidilir

Doğu Akdeniz Üniversitesi Tam Olarak nerede

Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrenim faaliyetleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazimağusa ilinde sürdüren bir üniversitedir. Kampüs içerisinde öğrencilerin ihtiyaç duyduğu her türlü imkan bulunur. Kütüphane, postane, banka ve atm’ler, yurtlar, kantin kafeterya üniversitenin içinde bulundurduğu birimlerdir. Bunun yanında öğrenciler için Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. 100 ön lisans ve lisans, 81 yüksek lisans ve doktora programı bu üniversitede 11 fakülte ve 5 yüksek okul kapsamında bulunmaktadır.

Doğu Akdeniz Üniversitesine Nasıl Giderim

Üniversite şehir merkezine araç kullanarak 15 dk süren bir yol mesafesindedir. Gazi Mağusa Salamis yolunda bulunan Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre sarayına 5 dklık mesafededir. İçine bulundurduğu öğrencilerin çeşitliliği dolayısıyla Türkiye’den veya yurt dışından havayolu kullanarak ulaşım sağlayacak öğrenciler için Lefkoşa Ercan Havalimanına 40  dklık yol mesafesindedir.

Ayrıca Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencilerin ulaşımı için her türlü hizmeti sunmaya çalışmıştır. Öğrenciler için servis hizmeti tahsis edilmiştir. Bu servisler öğrencileri üniversite kampüsünün içinde veya kampüsün dışında hizmet vermektedir. Kampüs dışında yani şehir içinde tam 7 tane farklı güzergahta servis hizmeti bulunmaktadır. Kampüs içinde öğrencilerin derslerine zamanında girmeleri ön plana alınarak yurtlar çevresinden fakültelere ders zamanlarına göre servis konulmuştur. Bunun dışında öğrencilerin eğitimleri doğrultusunda sosyal faaliyetleri için gerekli görüldüğü zamanlarda ulaşım için öğrencilere hizmet verilmektedir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Bilgileri

Tel: +90 392 630 1336 / 1532
Web: http://ulasim.emu.edu.tr Mersin 10, Turkey

Adres:
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Ulaşım İşleri Şube Amirliği
LMP Spor Sarayı, Zemin Kat
Gazimağusa, KKTC

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku