Doğuş Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

1997 yılından beri eğitim faaliyetleri sürdüren Doğuş Üniversitesi; yaklaşık 8.400 öğrencisi bulunan beş fakülte, iki yerleşke, 2 enstitü ve 1 meslek okuluyla öğrenci yetiştirmektedir.Çok sayıda öğrenciye burs imkanı sunan üniversite içerisinde uluslararası değişim programları, öğrenci kulüpleri ve spor branşları gibi faaliyetlerde yürütülmektedir. Doğuş Üniversitesi konum itibariyle bilgi merkezi olan kütüphanelere, turistik, yeme içme, sosyal alanlara yakın ve konaklama açısından yurt imkanı bulunan şehirlerarası ve şehir içi ulaşım kolaylığı olan bir kurumdur. Bu eğitim kurumunda yüksek lisans eğitim yapmak isteyenler için gerekli bilgileri bu yazımızda sizlere sunmaktayız.

dogus universitesi yuksek lisans ucretleri

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Bu enstitüde bulunan eğitim programları; Finansal İktisat (Tezli/Tezsiz), İletişim Bilimleri (Tezli/Tezsiz), İşletme (Tezli/Tezsiz), İşletme (İngilizce) (Tezli/Tezsiz), Kamu Hukuku (Tezli/Tezsiz), Özel Hukuk (Tezli/Tezsiz)Yüksek Lisans Programı olarak sayabiliriz.

Doğuş Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

Fen Bilimleri Enstitüsü

Bilgisayar Mühendisliği (Tezli/Tezsiz), Bilgisayar ve Enformasyon Bilimleri (Tezli/Tezsiz), Mimarlık  (Tezli), Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi  (Tezli/Tezsiz)Yüksek Lisans Programlarını Fen Bilimleri Enstitüsü başlığı altında sıralayabiliriz.

Yüksek Lisans Eğitimi Ücretleri ve Şartları

Tezli Yüksek Lisans Programları için eğitim ücretleri; 24.500 TL’dir. Yüksek lisans eğitimini tezsiz yapmak isteyen adaylar için eğitim ücreti 12.250 TL’dir. Bu programların içinden Klinik Psikoloji YL programının tezli eğitim ücreti 55.000 TL ve tezsiz eğitim ücreti 44.000 TL’dir. Ödemeler yapılırken isteyen kişiler için taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.

Üniversite yüksek lisans yapmak isteyen adayları için ALES sınav puanı şartı aramadan ingilizce programlar için gerekli sınavlardan 55 puan üstü alınmasını istemektedir. Öğrenci kabulünde yapılan değerlendirmede %40 olarak lisans diploma notu ve %60 olarak üniversitenin yaptığı mülakat notu göz önüne alınmaktadır.

Programa kayıt olmak için üniversitenin istediği belgeler; Lisans Diploması, Lisans transktripti, iki adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı ve fotokopisi, yurt dışında lisans tamamlamış olanlar içi YÖK’ten alınmış denklik belgesi, ingilizce programlar için sınav sonuç belgesi, erkek başvuranlar için askerlik durum belgesi.

Yüksek Lisans Programlarının eğitim süreleri tezli ve tezsiz programlar için değişiklik göstermektedir. Tezli Yüksek Lisans Programları için normal tamamlama süresi 4 yarıyıl iki senedir. Tamamlamak için tanınan en fazla süre 6 yarıyıldır. Tezsiz YL programları için tamamlama süresi 2 yarıyıl olup en fazla tanınan süre 3 yarı yıldır.

Sitemiz üzerinden diğer özel üniversitelerin yüksek lisans ücretleri hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku