Gedik Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

Gedik Eğitim Vakfı tarafından kurulan Gedik Üniversitesi fakülteleri, enstitüleri, uygulama araştırma merkezleri ve laboratuarları ile öğrencilerine kaliteli eğitim olanakları sunan bir üniversitedir. Uluslararası standartlarda eğitim veren kurum sosyal ve kültürel faaliyetler ve kampüste öğrencilerine sunduğu sportif aktiviteler ile öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Bu üniversitenin enstitülerinde bulunan yüksek lisans programlarını bu yazımızda sizlere sunmaktayız.

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler enstitüsünde bulunan yüksek lisans programları tezli ve tezsiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Tezli yüksek Lisans Programları; Görsel İletişim Tasarımı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme Yönetimi, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası Ticaret programlarıdır. Tezsiz Yüksek Lisans Programlarını da; İş Sağlığı ve Güvenliği, Uluslararası Ticaret, İşletme Yönetimi, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programları olaraka sayabiliriz.

Fen bilimleri Enstitüsü

Bu enstitüde bulunan yüksek lisans programlarından tez verilerek tamamlanması gerekenler; Savunma Teknolojileri, Mekatronik Mühendisliği, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı programlarıdır. Tezsiz Programlar; Mekatronik Mühendisliği, Mimarlık, Kentsel Vizyon, Kentsel ve Mimari Tasarım programlarıdır.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Bu enstitüde tezli ve tezsiz olmak üzere iki adet program bulunmaktadır;Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri programı tezli ve tezsiz olarak bu iki programı oluşturmaktadır.

Eğitim Ücretleri

Fen Bilimleri enstitüsünde bulunan yüksek lisasn programlarından; Savunma Teknolojileri, Mekatronik Mühendisliği, Mimarlık ücretleri 13.000 TL’dir. Mimarlık tezsiz yüksek lisans programı ücreti 15,000TL’dir.

Sağlık Bilimleri Enstitüsünde bulunan yüksek lisans programları ücreti 15.000TL’dir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünde bulunan yüksek lisans programlarındaki eğitim ücretleri tezli programlar için 13.000TL ve tezsiz programlar için 15.000TL’dir.

Gedik Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

Eğitime Kabul Şartları

Tezli Yüksek Lisans programları için ALES şartı aranmaktadır. Tezsiz Yüksek Lisans programına istenilen belgeleri tamamlayarak direk kayıt olanağı bulunmaktadır.

Okuldaki Diğer eğitim faaliyetleri

Yüksek öğretimlerde eğitimin desteklenmesi amacıyla bazı branşlarda uygulama ihtiyacı doğrultusunda ve bazı meslek gruplarının eğitiminde görsel açıdan gerekli faaliyetleri için destekleyici nitelikte olan Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin bu üniversitedeki faaliyetlerini; Asya Çalışmaları, Avrupa Birliği, İnsan Hakları, Kadın Girişimciliği, Kadın ve Toplumsal Cinsiyet, Kaynak Teknolojisi, Mimarlık Şehircilik ve Tasarım, Robot Teknolojileri, Sualtı Teknolojileri, Yaşam Boyu Eğitim olarak sayabiliriz.

Üniversite’de öğrencilerin uygulama yapma alanında kullanabilecekleri eğitim laboratuarları birçok branş için lisansta ve lisansüstü eğitimde gerekli olarak; Bilgisayar Laboratuarı, Elektrik-Elektronik Laboratuarı, Kimya Laboratuarı, Makine Laboratuarı, Mekatronik Laboratuarı, Fizik Laboratuarı olarak öğrencilerin kullanımına hazırdır.

Sitemiz üzerinden diğer özel üniversitelerin yüksek lisans ücretleri hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku