Girne Amerikan Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

Yavru vatan Kıbrısta bulunan Girne Amerikan Üniversitesi; yurt içinden ve yurt dışından gelen birçok öğrencinin eğitim gördüğü kozmopolit bir üniversitedir. Lisans eğitiminin yanında yüksek lisans ve doktora eğitimleri içinde tercih edilen üniversite uluslararası standartlara uygun, kaliteli ve öğrencilerini geliştirmeye yönelik eğitimi amaç edinmiştir. Üniversitenin enstitülerinde bulunan yüksek lisans programları hakkındaki bilgileri bu yazımızda sizlere sunmaktayız.

Girne Amerikan Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

Fen Bilimleri ve Teknoloji Bilimleri Enstitüsü

Girne Amerikan Üniversitesinde bulunan fen ve teknoloji bilimleri enstitüsü başlığı altında sayabileceğimiz yüksek lisans programları; Bilgisayar Mühendisliği (Msc), Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Msc), Endüstri Mühendisliği (Msc), Mimarlık (March), Sanat ve Tasarım, Yapı Yönetimi (Msc), İç Mimarlık (MA)’dir.

Girne Amerikan Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri ve Bölümleri

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Bu üniversite de bulunan sosyal bilimler enstitüsü başlığı altında sayabileceğimizz yüksek lisans programları; Avrupa Birliği Çalışmaları (MSE) (Tezli ve Tezsiz), Basın-Yayın (Msc), Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi (MA), Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (Tezsiz), Danışmanlık Psikolojisi, Denizcilik Ulaştırma ve Lojistiği, Denizcilik ve Liman Yönetimi, Ekonomi (Msc), Eğitim Yönetimi ve Denetimi (MA), Eğitimde Program Geliştirme ve Öğretim (MA), Finansal Yönetim (MBA), Halkla İlişkiler (Msc), Havacılık Ulaştırma Lojistiği, Hemşirelik (Tezli- Tezsiz), Hukuk (LLM) (YÖDAK Onaylı), Kültürel Miras Yönetimi (Msc), Ortaöğretim Alan Öğretmenliği (Tezsiz) (MA), Pazarlama (MBA), Sağlik Yönetimi, Sağlık Psikolojisi (MSc), Sosyal Psikoloji, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretimi (MA), Türkçe Eğitimi, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği (Msc), Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku, Uluslararası İlişkiler (Msc), Uluslararası İşletme Hukuku (LLM), Uluslararası İşletme Yönetimi (MBA), Yöneticilik İşletme Yönetimi (Executive MBA), Yönetim Bilişim Sistemleri (MBA), İngiliz Dili Öğretimi (ELT-MA), İnsan Kaynakları Yönetimi (MBA), İşletme, İşletme Yönetimi (MBA/MSc)’dir.

Eğitim Ücretleri ve Yüksek Lisans Şartları

Üniversitede yüksek lisans eğitimi almak isteyenler için tüm programlar için değişmeksizin 6.500 Euro’dur. Programa kabul için aranan şartlar lisans eğitimini tamamlamış olup ALES puanında istenen düzeye ulaşmış olmaktır. Bunun yanında yabancı dili İngilizce eğitimi olan programlar için YDS puanı da şartlar arasında bulunmaktadır.

Girne Amerikan Üniversite’nde lisansüstü eğitim için başka bir imkan olarak yurt dışı eğitim fırsatı sunmasını gösterebiliriz. Yüksek lisans programları ücretine ek ücret ödemeden Kıbrıs, ABD, Türkiye, Hong Kong, Moldova, Sri Lanka  ve İngiltere gibi küresel niteliğe sahip ülkelerde uluslararası eğitim şansı yakalayabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden diğer özel üniversitelerin yüksek lisans ücretleri hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku