Hasan Kalyoncu Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri Bölümleri

Gaziantep Eğitim Vakfı’nın kurduğu Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2008 yılında kurulmuş olup Gaziantep’te faaliyet gösteren bir kurumdur.“eğitim, araştırma ve yenilik” prensibiyle öğrencileriyle buluşan üniversite içinde bir çok imkanı bulundurduğu kampüsü, öğrenci klüpleri, yemekhanesi ve daha birçok sosyal kültürel imkanları ile öğrencilerine hizmet vermektedir. Eğitim alanında sürekli kendini geliştirmeyi hedefleyen bu üniversitede bulunan yüksek lisans programlarını bu yazımızda sizlere sunmaktayız.

hasan kalyoncu universitesi yuksek lisans ucretleri

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Bu enstitüde bulunan eğitim programlarını şu şekilde sıralayabiliriz; Eğitimde Ölçme Ve Değerlendirme Tezli, Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Tezli, Kamu Hukuku Tezli, Özel Hukuk Tezli, Bankacılık Ve Finans Tezli, Bankacılık Ve Finans Tezsiz, İktisat Tezli, İktisat Tezsiz, İşletme Tezli, İşletme Tezsiz , İşletme Uzaktan Öğretim Tezsiz, Bağımlılık Psikolojisi, Klinik Psikoloji Tezli, Klinik Psikoloji Tezsiz, Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler Abd, Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler Tezli, Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler Tezsiz, Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Tezli, Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Tezsiz Yüksek Lisans Programları.

Fen Bilimleri Enstitüsü

Çevre Bilimleri Ve Enerji Yönetimi ( Tezli -Tezsiz ), Elektronik-Bilgisayar Mühendisliği Tezli, İnşaat Mühendisliği Tezli, İnşaat Mühendisliği Tezsiz, İş Sağlığı Ve Güvenliği Tezli, İş Sağlığı Ve Güvenliği Tezsiz, Mimarlık Tezli Yüksek Lisans Eğitim Programları Fen Bilimleri Enstitüsü başlığı altında gösterilmektedir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri Bölümleri

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Beslenme Ve Diyetetik, Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon, Hemşirelik Yüksek Lisans Eğitim Programları bu enstitüde faaliyet göstermektedir.

Yüksek Lisans Eğitim Ücretleri ve Şartları

  • Sosyal Bilimler Enstitüsünde bulunan yüksek lisans programlarından Klinik psikoloji yüksek lisans programı ücreti 30.000TL ve Bağımlılık Psikolojisi yüksek lisans programının eğitim ücreti 22.000 TL’dir. Bunun dışında kalan yukarıda sıraladığımız sosyal bilimler enstitüsü başlığı altındaki programların eğitim ücretleri 12.000TL’dir.
  • Fen Bilimleri Enstitüsünde bulunan tüm programlar için eğitim ücreti 12.000TL’dir.
  • Sağlık Bilimleri Enstitüsünde bulunan programlardan Beslenme Ve Diyetetik, Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon programları eğitim ücreti 18.000TL ve Hemşirelik yüksek lisans programı eğitim ücreti 15.000TL’dir.
  • Dört yıllık lisans eğitimini tamalamış olmak ve ALES sınavından en az 55 puan almak yüksek lisans yapmak için aranılan şartlardır. Programlara kabul edilmek için yapılan değerlendirmede %50 olarak ALES puanı, %50 olarakta lisans eğitimi tamamlanmasıyla elde edilen diploma notu etkili olmaktadır.

Sitemiz üzerinden diğer özel üniversitelerin yüksek lisans ücretleri hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku