İstanbul Esenyurt Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2016 2017

İstanbul Esenyurt semtinde faaliyet gösteren Esenyurt Üniversitesi içinde bulundurduğu fakülteler, enstitüler, meslek yüksekokulları ve uzaktan eğitim merkeziyle kapsamlı bir üniversitedir. 2013/2014 Yılında öğrenim hayatına start veren Üniversite Yeşilköy 2001 Eğitim Kültür Sağlık Vakfı tarafından kurulmuştur. Bu üniversitenin eğitim ücretleri hakkında bilgileri bu yazımızda sizlere sunmaktayız.

istanbul esenyurt universitesi egitim ucretleri

İşletme Ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler; İşletme, İşletme (ingilizce), Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler(ingilizce), Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık,

Uluslararası Ticaret ‘dir. Eğitim ücretleri; ücretli öğrenciler için 27.450 TL ‘dir.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%30  İngilizce), İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık’ dır. Eğitim ücretleri; ücretli öğrenciler için 30.000 TL’dir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler; Beslenme ve Diyetetik, Sosyal Hizmetler, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ‘dır. Eğitim ücretleri; ücretli öğrenciler için 24.000 TL’ dir.

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler; Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Psikoloji, Radyo, Televizyon ve Sinema, Sosyoloji ‘dir. Eğitim ücreti 26.100 TL’dir.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Bu başlık altındaki programlar; Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ‘dir Eğitim ücretleri ücretli öğrenciler için yıllık 24.000 TL’dir.

Uygulamalı  Bilimler Yüksekokulu

Bu başlık altındaki programlar; Uluslararası Lojistik ve Uluslararası Ticaret ‘tir. Eğitim ücretleri ücretli öğrenciler için 23.000 TL’dir.

Hazırlık Okulu

Üniversitede zorunlu olarak ingilizce eğitim verilen bölümler; Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%30  İngilizce), İşletme (İngilizce), Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümleridir. Eğitim ücretleri yıllık olarak 27.450 TL’dir.

İsteğe bağlı olarak tercih edilen Hazırlık eğitimi yıllık ücreti 13.000 TL’dir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Çocuk Gelişimi, İlk ve Acil Yardım, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbı Tanıtım ve Pazarlama bölümlerinde eğitim görmek için öğrenim bedeli yıllık olarak 18.800 TL’dir.

Meslek Yüksekokulu

Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, Dış Ticaret, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İş Sağlığı ve İş Güvenliği, İşletme Yönetimi, Lojistik,Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümlerinde eğitim görmek isteyen öğrenciler için yıllık öğrenim bedeli 13.000 TL’dir.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Eğitim ücretleri 2017 2018 akademik yılı fiyatları için buraya tıklayınız.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku