İstanbul Gelişim Üniversitesi Burs İmkanları

Eğitim hayatı boyunca hatta hayat boyunca  en önemli kararlardan birisi üniversite ve meslek seçimi yapılırken verilir. Bu kararın bu kadar önemli olmasının nedenlerinden birisi üniversite seçiminin, seçtiği üniversitenin olanaklarının eğitim anlayışının boyunca kişiye yardım etmesidir. Meslek yaşamındaki birçok tecrübe üniversitede elde edilir. Üniversitenin sosyal yaşamı, kampüs çevresi, burs olanakları, eğitimi ve daha birçok faktör kişiyi donanımlı birey haline getirmektedir ve yaşamını kolaylaştırmaktadır. İstanbul Gelişim üniversitesi burs imkanları ile  de öğrencinin üniversitede en çok ihtiyacı olan maddi yardımı sağlayarak öğrencilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Burs İmkanları

Üniversite Seçiminin  Önemi

Üniversitenin 4 yıl boyunca sağladığı imkanlar öğrencileri için çok önemlidir. Kampüs içinde yurt imkanının olması öğrenciyi birçok masraftan ve zaman kaybından kurtarmaktadır. Ayrıca kampüs içinde tiyatro, sağlık hizmeti, spor faaliyetleri, çeşitli sosyal aktiviteler, yemekhane olması da üniversitenin zenginliklerindendir ve öğrenciye çok büyük katkı sağlamaktadır. Üniversitenin akademik kadrosu da verdiği eğitimin kalitesini belirler. Çeşitli yayınlar yaparak akademik kariyeriyle birlikte öğrencilerine staj, toplumsal sorumluluk , mesleki anlamda gelişimine katkı yapan akademisyenlere sahip üniversiteler öğrencilerini mesleğe en iyi anlamda hazırlamaktadır. İstanbul Gelişim Üniversitesi de kurulduğu günden bugüne de kaliteli eğitimiyle öğrencilerine çeşitli imkanlar sunarak onları mesleğe en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Burs Olanakları Nelerdir

Burs olanakları bir üniversitede öğrenciyi en çok rahatlatan faktörlerdendir. Herkes bilir ki üniversitede gezmek , eğlenmek, kitap almak için ve daha başka bir sürü aktivite için para gerekir ve öğrenciler burs başvuruları yapar. İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerine burs imkanı sağlayarak da öğrencilerini düşünen ve başarıyı ödüllendiren üniversitedir. Yeni yerleşen öğrencilerine %100 burs olanakları ve başarıya göre farklı burs seçenekleriyle burs oranı derecesinde ücret indirimi sağlamaktadır. Ayrıca başarı bursu ile de başarılı öğrencileri ödüllendirmektedir.

YGS LYS ‘de çeşitli derecelere giren öğrencilere de mütevelli heyeti bursu verir ve bu burslar öğrenim hayatı süresince verilir. Ortalamasını 2.00 altına düşürmediği sürece devam eder. İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin başarılarını önemseyen ve onlara maddi imkanlar sağlayarak da bu başarıya katkı sağlayan bir üniversitedir. Birçok başarıda da öncü olarak başarısına katkı sağlayan bir dünya üniversitesidir. Ayrıca üniversite sonrasında da öğrencilerinin iş yaşamına katkı sağlayarak onlara iş bulma ve mesleki gelişim konusunda katkı sağlamaktadır.

Sitemiz üzerinden gerek özel üniversite ücretleri, DGS puanları, burs imkanları, uzaktan eğitim imkanları, vs. gibi konularda bilgilenmek için verdiğimiz linkleri ya da butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku