İstanbul Sabahattin  Zaim Üniversitesi Burs İmkanları

Öğrencilerin yüksek öğretim geçiş sınavı ve lisans yerleştirme sınavlarının bitmesi ile tercih dönemi heyecanı başlamıştır. Üniversite okuma hayallerine çok az kala tercih dönemi stresi artmıştır. Üniversite tercihinin önemini bilen öğrenciler çeşitli araştırmalar ile istedikleri bölüme ve en iyi üniversiteye gitmek için derin araştırmalar yapmaya başladılar. İstanbul Sabahattin Zaim üniversitesi de tanıtım günleri ve tercih yardımıyla öğrencilere tercih döneminde yardım etmektedir. Bizler de bu yazımızda yine aynı üniversite ile ilgili yani İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Burs imkanları üzerine sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Sitemiz üzerinden link ve butonlar vasıtasıyla üniversitenin taban puanları, ücretleri, vs. gibi konularda bilgilere de ulaşabilirsiniz.

İstanbul Sabahattin  Zaim Üniversitesi Burs İmkanları

Gelişimi Destekleyen Üniversitede Okumak

İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi, İstanbul gibi medeniyetler şehrinde çeşitli imkanlarıyla öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadır. Bir üniversitede en önemli unsurlardan olan tecrübeli ve nitelikli öğretim kadrosuna da çeşitli imkanları içinde bulunduran yemyeşil kampüsüyle öğrencileri kendisine çekmektedir. Öğrencilerine sağladığı yurt imkanları, burs imkanları, donanımlı derslikleri, kütüphaneleri ile de öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağlamaktadır. Yurtdışında eğitim ve çalışma imkanları ile de  uluslararası gelişim imkanı sağlamakta ve kariyer olanaklarını daha üniversitedeyken öğrencilerinin bir adım öne geçmesine yardımcı olmaktadır.

Okul bünyesindeki  Arapça, İngilizce, Fransızca ve daha birçok dil kursları ile de öğrencilerinin dil gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Okulda yapılan kariyer günleri sayesinde de öğrenciler çalışmak istedikleri veya büyük şirketlerle görüşerek hem şirketleri tanıma imkanı buluyor hem de kendilerine uygun olup olmadığına karar verebiliyorlar. Ayrıca kendini sürekli geliştirmeyi seven öğrencileri için çift ana dal programı ile isteyen öğrenciler ikinci bir bölümde okuyabilmektedir. Erasmus programları ile de yurtdışında eğitim imkanı sağlamaktadır.

Burs İmkanları Nelerdir

Üniversite maddi anlamda da eğitime destek sağlamakta ve başarıyı ödüllendirmektedir. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi burs imkanları sağlayarak da öğrencisinin yanında ve eğitimine destek sağlamaktadır. Üniversiteye giriş başarı ve derece  bursları olmak üzere birçok burs çeşidi bulunmaktadır. ÖSYM tam ve kısmi bursları olan burslar, ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda başarı elde ederek eğitim programına yerleşen öğrencilere başarısı oranında sağlanan burs imkanıdır.

Başarıya göre %100, %75 %50 %25 gibi oranlarda burs imkanı sağlamaktadır. Akademik başarı bursu da okulda başarılı olan 1. 2, ve 3. lere farklı oranlarda burs imkanı sağlanmaktadır. Aynı zamanda lisansüstünde de birçok burs imkanı bulunmaktadır. Ayrıca kültür, spor, teşvik ve ihtiyaç bursları olmak üzere birçok burs imkanı bulunmaktadır. Bu burs imkanları ile de öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku