İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri

İstanbulda Vakıf Üniversitelerinden biri olan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinin en dikkat çekici yönü eğitim bursları ve öğrenciler için kolaylık sağladığı tercih indirimleri diyebiliriz. Bu İmkanları öğrencilerine sunan ve kaliteli eğitime sahip Üniversite ; aday öğrencileri için  her yıl olduğu gibi bu yıl da kapılarını açmış bekliyor. Peki bu üniversitede okuyabilmek için öğrenim ücretleri nedir?  Şimdi hemen sizlere İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri eğitim ücretlerini kısaca paylaşalım. Sitemizdeki linklere tıklayarak gerek İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve gerekse de diğer üniversitelerin taban puanları, ücretleri, burs imkanları, uzaktan eğitim programları, Yüksek Lisans programları gibi konularda da bilgi alabilirsiniz.

istanbul sabahattin zaim universitesi egitim ucretleri

Öğrenim Ücretleri

Tüm lisans programlarının öğrenim ücreti;

  • 38.000₺

Hazırlık okulunun öğrenim ücreti

  • 35.000₺

Tüm programlarda yıllık lisans lisans öğrenim ücreti ise

  • Ücretli: 38,000 ₺
  • %25 burslu: 28,500 ₺
  • %50 burslu: 19,000 ₺
  • %75 burslu: 9,500 ₺’dir

Üniversitede hazırlık okulunda okuyacak olan öğrencilerin ücretlerine de aynı oranda burs indirimi uygulanmaktadır. Toplamda 5 kura sahip olan eğitimin 5 kurunuda okuyacak olan bir öğrenci için Hazırlık Okulu’nun ücreti fiyatı 35,000₺’dir.

Burs oranlarına göre hazırlık sınıfı öğretim ücretleri ise:

  • %25 burs: 26,250 ₺
  • %50 burs: 17,500 ₺
  • %75 burs: 8,750 ₺’dir

Eğitim Fakültesi Programlar ve Ücretler

Bu fakültede bulunan öğrenim programları; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Özel Eğitim Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Arapça Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği olarak sayabiliriz.

İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Programlar ve Ücretler

İktisat (%30 İngilizce), İslam Ekonomisi ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Finansman, İşletme, İslam Ekonomisi ve Finans (İngilizce) bu fakültede bulunan programlardır.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Programlar ve Ücretler

Bilgisayar Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Mimarlık, Yazılım Mühendisliği (%30 İngilizce), Gıda Mühendisliği (İngilizce), Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%30 İngilizce), Endüstri Mühendisliği (%30 İngilizce), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bu fakültede bulunan programlardır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Programlar ve Ücretler

Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce), Tarih, Sosyoloji (%30 İngilizce) programları fakültede bulunan programlardır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Programlar ve Ücretler

Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet bu fakültede bulunan programlardır.

İslami İlimler Fakültesi Programlar ve Ücretler

Bu fakültede bulunan program İslami İlimler (%30 Arapça) programıdır.

Hukuk Fakültesi Program ve Ücretler

Bu fakültede Hukuk eğitimi almak için eğitim ücretlerin bulunduğu fakültedir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku