İstanbul Şehir Üniversitesi Eğitim Ücretleri

İstanbul Üsküdar ‘da ve Drogos ‘ta öğrencilerine eğitim veren İstanbul Şehir Üniversitesi  Bilim Sanat Vakfı tarafından kurulmuştur. Güçlü Akademik kadrosu, Öğrencileri için sosyal faaliyetlerle desteklenen eğitimiyle ve öğrencilerine sunduğu imkanlarla uzman mesleki beceriye sahip öğrenci yetiştirmeyi amaçlayan bir üniversitedir.Bu üniversite için  eğitim ücretlerini bu yazımızda sizlere aktaracağız.

İstanbul Şehir Üniversitesi Eğitim Ücretleri

İnsani ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler; Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset bilimi ve Uluslararası İlişkiler(türkçe), Sosyoloji,Psikoloji,Psikoloji(türkçe), Felsefe, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı ‘dır. bu bölümlerden biri için öğrenim ücreti 43.500 TL ve Psikoloji bölümü için öğrenim ücreti 48.900 TL‘dir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri

Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği(türkçe) bölümleri bu fakültede yer alır.Bu bölümlerden biri için öğrenim ücreti 43.500 TL ve Mimarlık Bölümü 48.900TL’dir.

İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler ; İşletme, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Ekonomi, Girişimcilik, Yönetim Bilişimleri Sistemleri ‘dir.Bu bölümlerden biri için öğrenim ücreti 43.500 TL‘dir.

İletişim Fakültesi

Sinema ve Televizyon, Sinema ve Televizyon (türkçe), Halkla İlişkiler (türkçe) bölümleri mevcuttur. Bu bölümlerden biri için öğrenim ücreti 43.500 TL‘dir.

Hukuk Fakültesi

Bu üniversitede Hukuk eğitimi almak için eğitim ücreti 48.900 TL‘dir.

İslami İlimler Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölüm İslami ilimler bölümüdür ve eğitim ücreti 43.500 TL‘dir.

Meslek Yüksekokulu

Bu birimde bulunan programlar; Adalet, Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Grafik Tasarımı ‘dır. Bu programlardan biri için eğitim ücreti 23.900 TL’dir.

Diller Okulu

İngilizce Hazırlık Okulu ‘nun yanında bu başlık altında sayabileceğimiz diğer eğitimi verilen diller Farsça, İspanyolca, Arapça, Fransızca ve Almanca’dır. Yabancı Dil hazırlık ücreti 43.500 TL’dir.

Verilen Burslar

İstanbul Şehir Üniversitesinde öğrenciler %75, %50 ve %25 burslu olarak burs verilmektedir. Bunun yanında bazı durumlara göre öğrencilere destek bursu ve indirimler de mevcuttur.

Ödeme Şekli

ÖDEME ŞEKİLLERİ

İstanbul Şehir Üniversitesi öğrenim ücretlerini iki şekilde almaktadır. Bu yöntemler peşin ve taksitli ödemelerdir. Taksitli ödemeler için İstanbul Şehir Üniversitesi ile “Üye İşyeri Sözleşmesi” yapan bankaların kredi kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

Peşin ödeme;

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin peşin ödeme yöntemi aşağıda belirtilmekte olan banka hesabına havale, EFT veya Dragos Kampüsündeki Halkbank şubesine nakit olarak yapılmakta olunup bir diğer yöntemle ise tüm bankaların kredi kartlarından tek çekim ile yapılmaktadır.

Taksitli ödeme;

Sadece İstanbul Şehir Üniversitesi ile “Üye İşyeri Sözleşmesi” yapmış olan bankaların kredi kartlarına tanınan bir fırsattır. Bu bankaların kartları şu şekildedir:
World, QNB Finansbank, Bonus, Paraf, Maximum ve Combo
Yıllık ödemede aşamasında 8 taksit imkanı, dönemlik ödemede kısmında ise 4 taksit imkânı sunan İstanbul Şehir Üniversitesi ile anlaşmalı olan bankalar üniversite kayıt dönemi zamanında fazladan taksit imkanını kendi bünyelerinde barındırabilmektelerdir. Kredi kartı ile yapılabilen bir diğer ödeme ise üniversitenin kendi bünyesinde bulunan SANAL POS​ yönetmidir. Bu yöntem sayesinde online olarak da yapılabilir.
EFT ya da havale ile yapılan ödemelerde ödemenin açıklama kısmına “Öğrenci Adı ve Soyadı” ve “Öğrencinin T.C. Kimlik Numarasını” kesinlikle girmesi gerekmektedir. Herhangi bir Halkbank şubesi bünyesinden ise aşağıda belirtilen hesaba herhangi bir bankacılık ücreti yansıtılmaksızın havale yapılabilir.
TL hesabı:
Hesap adı İstanbul Şehir Üniversitesi
Banka adı Halkbank
Şube adı ve kodu İstanbul Şehir Üniversitesi Uydu Şubesi (1688)
Hesap No 10100002
IBAN TR50 0001 2001 6880 0010 1000 02

.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku