İzmirde Bulunan Özel Üniversiteler ve İletişim Bilgileri

Herkesin hayallerini süsleyen üniversite hayatı; seçtiğimiz bölümler kadar üniversitenin hangi şehirde olduğu konusunda da seçici davranmamızı sağlayan etmenlerdendir diyebiliriz. Öğrenciler için İstanbul ve Ankara kadar güzel ve imkanlarla donatılmış ama onlar kadar pahalı olmayan bir şehir özelliği gösteriyor olması üniversite hayatı için seçilebilir niteliktedir. Tarihi dokusuyla Ege’nin incisi, çeşitli medeniyetleri içinde barındıran ve hareketli bir şehir niteliğinde olan İzmir içinde bulundurduğu yedi üniversite ile öğrencilere kucak açmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu yedi üniversite kategorisinin içinden 3 tanesini ‘İzmir’deki Özel Üniversiteler’ başlığı altında sizlere sunacağız.

izmirde bulunan ozel universiteler

İzmirde Bulunan Vakıf Üniversiteleri

Yaşar Üniversitesi

Bornova ilçesinde bulunan Yaşar Üniversitesi bu üniversitelerden biridir. İçerisinde barındırdığı birimleri şu şekilde sıralayabiliriz; İnsani ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,  Hukuk Fakültesi İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi , Meslek Yüksek Okulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu.

Yaşar Üniversitesi İletişim Bilgileri

Telefon:0232 570 71 72

Adres: Üniversite Caddesi no:37-39 Selçuk Yaşar Kampüsü Bornova/İzmir pk:35100

Eposta: rehberlik@yasar.edu.tr

İzmir Ekonomi Üniversitesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi; İzmirin Balçova semtinde hizmet veren bir kurumdur. Tıp Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Suny Programlar bu üniversitenin lisans eğitimi veren fakülteleridir. Yüksekokul başlığı altında Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu olarak Üniversitede bulunan yüksekokullarıda sayabiliriz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Sakarya Caddesi no:156

35330 Balçova-İzmir/İSTANBUL

Telefon: 0232 279 2525

Türk Hava Kurumu Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu

İzmir’in Selçuk semtinde bulunan bir diğer üniversitedir. İçinde bulundurduğu programlar; Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Uçak Teknolojisi Programlarıdır. Bu Üniversite Ankara’ da bulunan Türk Hava Kurumu Üniversitesinin İzmir yerleşkesidir.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Türk Hava Kurumu Üniversitesi İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu

               Atatürk Mah. Kızılay Cd. No:15 Selçuk/İZMİR

Telefon: 0(232) 892 16 79 – 0(232) 892 67 18

Faks      : 0(232) 892 21 79

E-Posta: ihmyo@thk.edu.tr

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku