Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2017 2018 Akademik Yılı

Kariyer Fırsatlarıyla Üniversiteye ilk adım atıldığı dönem itibariyle öğrencilerini buluşturan Koç Üniversitesi içinde barındırdığı olanaklarıyla çok kapsamlı bir üniversitedir. Uluslararası bağlamda eğitim imkanı, birden fazla diploma alabilme olanağı içinde bulundurduğu hizmetlerdendir. Verdiği Lisans Eğitiminin devamını getirmek isteyen öğrenciler için Enstitüleride bulunmaktadır. Bu köklü üniversitede eğitim görmek isteyenler için Koç Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2017 2018 Akademik Yılı bilgilerini sizler için hazırladık.

koc universitesi egitim ucretleri

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümler Ekonomi,  İşletme, Uluslararası İlişkiler bölümlerdir.

Bu bölümlerden birinde eğitim görmek için öğrenim ücreti 63.400 TL ‘dir.

Fen Fakültesi

Kimya, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Fizik bölümleri bu fakültede bulunan bölümlerdir. Bu bölümlerden birinde eğitim görmek için öğrenim ücreti 63.400 TL ‘dir.

İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi

Bu fakültede bulunan bölümleri; Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Tarih, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Medya ve Görsel Sanatlar olarak sayabiliriz. Bu bölümlerden birinde eğitim görmek için öğrenim ücreti 63.400 TL ‘dir.

Mühendislik Fakültesi

Kimya ve Biyoloji Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği bu fakültede bulunan bölümlerdir. Bu bölümlerden birinde eğitim görmek için öğrenim ücreti 63.400 TL ‘dir.

Hukuk Fakültesi

Koç Üniversitesi gibi köklü bir üniversitenin hukuk fakültesinde Hukuk eğitimi almak için öğrenim bedeli 63.400 TL ‘dir.

Tıp Fakültesi

Bu üniversitede Tıp Eğitimi almak için eğitim ücreti  87.600 TL ‘dir.

Hemşirelik Fakültesi

Bu üniversitede Hemşirelik Lisans programı için öğrenim ücreti 63.400 TL ‘dir.

Yabancı Dil Hazırlık Okulu

Öğrencilerin kendi alanlarında okuyacakları bölümlerden önce gerekli görülen öğrenciler için Yabancı Dil Eğitimi ücreti 63.400 TL’dir.

Üniversite de Bulunan Enstitüler

İşletme Enstitüsü, Fen Bilimleri ve Mühendislik Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü olarak sayabiliriz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku