Okan Üniversitesi Burs İmkanları

Liseden mezun olan birçok genç üniversite hayali kurmaya başladı. lise boyunca kurdukları hayallere ulaşmasına çok az kalan üniversite öğrencisi adayı olan gençler iyi bir gelecek ve üniversitenin seçimini yaparken oldukça heyecanlılar. Bizler de bu seçim aşamasında yardımcı olabilmesi amacıyla; üniversite sınavlarında Okan Üniversitesi ‘ni tercih etmeyi düşünen adaylar için bu yazımızda kısaca Okan Üniversitesi Burs İmkanları üzerine bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.  Sitemiz üzerinden verdiğimiz linkler ve butonlar vasıtasıyla Okan Üniversitesi  ile ilgili taban puanlar,  eğitim ücretleri, vs. gibi bilgilere de ulaşabilirisiniz.

Okan Üniversitesi Burs İmkanları

Geleceğe Adım Adım Üniversite

Geleceğe ilk adımlardan biri de üniversitedir. Şuan birçok genç üniversiteye yerleşmek için araştırmalar yapmaktadır. Üniversitelerin kendileri için avantajlarını ve geleceklerine katkılarını merak etmektedir. Okan Üniversitesi de birçok öğrenciye sağladığı burs imkanlarıyla öğrencilerin cebini rahatlatmaya da yardımcı olmaktadır. Tercih ve tanıtım günlerinde de öğrencilere üniversiteyi tanıtarak öğrencilere sundukları olanakları ve eğitim kalitesi hakkında bilgilendirmektedir.   Okan Üniversite kurulduğu günden bu yana her zaman toplumsal , spor ve eğitim alanında sorunlara araştırmalar yaparak çözüm sunmak amacıyla devlete yardımcı olmuş ve donanımlı ve bilgili insan yetiştirme gayretinde olmuştur. Öğrencilerine sağladığı eğitim, yurtdışı eğitimi staj konularında yardımcı olarak kendilerini geliştirmelerini sağlamıştır. Vizyonu ve misyonu yönünde her zaman kendini geliştiren değiştiren, çağın sorunlarına cevap verebilen bir dünya üniversitesi olma yolunda kendisini sürekli ilerletmiştir.

Üniversite Burs Olanakları Nelerdir

Birçok sosyal aktivite öğrencilerine sunarak öğrencilerinin donanımlı olmalarına hizmet etmektedir. Kampüs içindeki spor aktiviteleri, sinema ve daha birçok toplulukla öğrencilerinin sosyalleşmesini de eğitimi ve öğretimi kadar önemsemektedir.  Ayrıca kampüsteki öğrenci yurtları, sağlık hizmeti, internet hizmeti, tiyatro, oyun salonu da öğrencilerin hizmet aldığı yerlerdir. Türkiye cumhuriyetini ileriye götürecek ve sorunları kolay çözebilen pratik bireyler yetiştirmektedir. Ayrıca öğrencilerine sağladığı maddi destekler ve olanaklar da öğrencilerini rahatlatarak daha iyi eğitime odaklanmalarına yardımcı olmaktadır. Okan üniversitesi burs imkanları Türkiye de öğrenciye en çok yardımcı olan olanaklardandır. Başarıyı artırmak ve öğrenciyi desteklemek amacıyla burs olanakları sağlamaktadır. Burs seçenekleri arasında üniversiteye giriş bursları ile giren öğrenciler öğrenim süresi boyunca üniversite ücretinden  burs oranında muaftırlar. Ön lisans programlarında 3 yıl, 4 yıllık eğitim programlarında 5 yıl,  5 yıllık programlarda 6 yıl, 6 yıllık programlarda 7 yıl süresince devam eder.

Üniversiteye %100 burslu programlarını tercih ederek yerleşen öğrenciler mütevelli heyeti onur bursu verilir. Dil puanı dışındaki puan türlerinde; ilk binden gelenlere akademik yıl (8 ay) boyunca 1000 TL, aylık yurt, dil puanı türünde; ilk 100’den gelenlere akademik yıl (8 ay) 1000 TL aylık,yurt bu burslar eğitim öğrenim süresince verilir ve ortalama 2.00’nin altına düşmemek kaydıyla devam eder. Ayrıca bu burs olanağının yanında başarı burslar, DGS bursları, gibi birçok burs olanağı sağlamaktadır.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku