Özel Aydın Üniversitesi Burs İmkanları : Başarı ve Tercih Bursları

Özel Aydın Üniversitesi Türkiye ‘de en çok tercih edilen vakıf üniversitelerden biri olup öğrencilerine karşılık beklemeden  verdiği hizmetle kaliteli, alanında uzman öğrenci yetiştirmeyi amaçlar.  Bu hizmetlerinin içinden burs hizmetlerine değinecek olursak Aydın Üniversitesi öğrencilerine verdiği bursları birkaç başlık altında toplayabiliriz.

Özel Aydın Üniversitesi Burs İmkanları : Başarı ve Tercih Bursları

Özel Aydın Üniversitesi Tercih Bursu

Aydın Üniversitesini ücretli öğrenci olarak tercih etmek istediğinizde ÖSYM tercih formunuzda üniversitenin bölümlerinden bir tanesini birinci, ikinci, üçüncü,dördüncü ve beşinci olarak yazdığınızda ve yerleştirme sonucu kayıt yaptırdığınızda öğrenim süreleri boyunca %30 burs verilmektedir. Bu bahsi geçen tercih bursu lisans ve ön lisans bölümleri içindir.

Özel Aydın Üniversitesi ÖSYM Başarı Bursu

Üniversiteye lisans eğitimi için yeni başlayacak öğrenciler ÖSYM nin sınav sonucuna göre yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilerin sıralamasına bakılarak; ilk 500‘e giren öğrencilere ücretsiz öğrenim imkanı, yurt dışında ücretsiz olarak yapacakları yüksek lisans ve doktora öğrenimi ve aylık 500 tl miktarında burs verilecektir. 501 ve 1000 sıralaması arasındaki öğrencilere Aydın üniversitesinde ücretsiz lisans eğitiminin yanında yüksek lisans ve doktora eğitimi yapabilecek olup yine yurt dışında da ücretsiz yüksek lisans ve doktora yapabileceklerdir. Aylık 500 tl burs de verilmektedir. 1001 ve 5000 sıralaması arasındaki öğrencilere Aydın Üniversitesinde ücretsiz lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenim programlarını tamamlayabileceklerdir. 5001 ve 10000 sıralaması arasındaki öğrencilere yine Aydın Üniversitesinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim programları için ödenecek olan öğrenim bedeli %50 oranında bursla karşılanacaktır.

Özel Aydın Üniversitesi Başarı Bursu

Üniversitede her yıl derslerinde bölümün ilk üçüne giren öğrencilere bir sonraki sene alabilecekleri Üstün Başarı Bursu için hak kazanırlar.

Diğer Öğrenci Bursları

  • Burs almadan okuyan öğrenciler için yarışmalarda altın madalya kazanan ve Milli Sporcu olmaya hak kazanan öğrenciler  Sporda Başarı Bursu alabilmektedirler.
  • Mezun olduğu liseyi birincilik derecesiyle bitiren öğrenciler için tercih formlarında birinci ikinci üçüncü dördünce ve beşinci olarak yazmayı tercih edenlere yerleşmeye hak kazandıklarında okul birinciliği bursu kapsamında %30 oranında öğrenim ücreti karşılanmaktadır.
  • Ücretli öğrenci olarak kayıtlı olan öğrenciler için okudukları dönemlerde Kurucu Vakıf Tarafından öğrencinin öğrenim ücretini karşılayamadığı tespit edildiğinde yine belirlenen miktarda burs verilmektedir.
  • Bazı durumlarda öğrenciler için verilen bursları ise şu şekilde sıralayabiliriz; şehit ve gazi çocuklarına ve kardeş olan öğrencilere lisansta %5 ve ön lisansta %10 oranında olarak  burs verilmektedir. Terör şehidi çocuk ve kardeş öğrencilere bazı devlet kurumlarında onaylı evrak alınarak lisans programında 10 öğrenciye önlisans programında 20 öğrenciye %100 oranında burs verilmektedir. Türk silahlı kuvvetleri, milli eğitim bakanlığı, emniyet teşkilatında bulunanların çocukları için lisans programlarında %5  önlisans programlarında %10 oranında burs imkanı mevcuttur.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku