Ted Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Burs İmkanları

Bugünkü yazımızda siz değerli öğrenci adayları için TED Üniversitesi Eğitim Ücretleri akademik yılı için açıklanan rakamların yanı sıra aynı zamanda TED Üniversitesi Burs imkanları üzerine bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Ted Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2017 2018 ve Burs İmkanları

Eğitim Ücretleri

TED Üniversitesinde İngilizce Dil Okulu ‘nun yanı sıra tüm fakülteler için belirlenmiş olan eğitim ücretleri 38.500 TL ‘dir. Bu rakamlara KDV dahil olmayıp, yüzde 8 oranında KDV ilave edilecektir. Yüzde 8 KDV ilave edildiğinde rakam 41.540 TL olacaktır. Bu ücret 2 eşit taksit olarak üniversite tarafından belirtilen tariflerde tahsil edilmektedir.

Ödeme Yöntemleri

TED Üniversitesinde eğitim ücretleri iki taksitte ödenmekte olup, tahsilatlar Güz ve Bahar yarı yılında yapılmaktadır. Her taksit ilgili yarı yılın başında ödenmektedir. Geciken ödemeler için gecikme ücreti uygulanmaktadır.

Burs İmkanları

TED Üniversitesindeki burslar; Giriş bursları, Uluslararası Bakalorya Bursu / Fransız Bakalorya Bursu, Bilim İnsanı Bursu, Sporcu Bursu, Kardeş Bursu, Başarı Bursu, İngilizce Dil Okulu Başlangıç (Beginner) Başarı Bursu, İhtiyaç Bursu ve Çalışma Bursu ‘dur.

Giriş Bursları

Tam Burs

Bu öğrencilerden herhangi bir eğitim ücreti alınmamaktadır. Ayrıca Ankara dışından tercihte bulunan öğrenciler için; dil puanı bazında ilk 3.000 ‘lik sıralamaya, diğer puanlar bazında ise ilk 30.000 ‘lik sıralamaya giren öğrencilerin; dört kişilik odalarda sabah – akşam yemekleri dâhil olmak üzere yurtta ücretsiz konaklama imkanı verilmektedir.

Yüzde 50 ve Yüzde 25 Burs

Bu burslardan yararlanmaya hak kazanan öğrenciler; eğitim ücretlerini yüzde 50 ya da 25 indirimli olarak ödemektedir.

Uluslararası Bakalorya Bursu – Fransız Bakalorya Bursu

Diploma notuna göre; eğitim ücretinde yüzde 25, yüzde 50 oranında indirim sağlayan bir burstur.

Bilim İnsanı Bursu

Lise eğitiminden Bilim İnsanı Programı mezunu olan ve dil puanı bazında ilk 3.000, diğer puanlar bazında ise ilk 30.000 ‘lik sıralama içinde bulunan öğrencilere verilmekte olup, eğitim ücretinin ücretinin %25’inden muaf tutulmaktadır.  

Sporcu Bursu

Spor alanında başarılı olan kişiler (milli takım, kulüp, vs.) için eğitim ücretinde yüzde 50 oranında indirim sağlayan bir burstur.

Kardeş Bursu

Kardeş olarak TED Üniversitesinde eğitim gören kişilere verilen yüzde 10 ‘luk bir indirim bursudur.

Başarı Bursu

Yıl sonu başarı ortalaması 3 ve üzerinde olan öğrencilere verilmektedir.

Ayrıca kendi alanlarında; birinci olan öğrenciler yüzde 100 eğitim ücreti bursu, ikinciler %75 eğitim ücreti bursu, üçüncüler ise % 50 eğitim ücreti bursu almaktadır.

İhtiyaç Bursu

Maddi anlamda durumu iyi olmayan öğrenciler için TED Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından onay verilmesi halinde TEDYÜV Vakfı tarafından verilen bir burstur.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku