Tercih Bursu Veren Üniversiteler 2017 : Tüm Üniversiteler TEK BAŞLIK

Bu yazımızda siz değerli öğrenci adayları için tercih bursu veren üniversiteler 2017 yılı için tarafımızca araştırılmış ve tüm üniversiteler tek başlık altında kaleme alınmıştır. Lütfen kesin karar vermeden önce vermiş olduğumuz bilgileri ilgili üniversitenin web sitesinden teyit ediniz. Herhangi bir hak kaybına uğramamak adına sizin için en doğrusu bu olacaktır.

Acıbadem Üniversitesi

Acıbadem Üniversitesinden herhangi bir tercih bursu bulunmayıp, bununla birlikte başarı bursu ve Tıp Fakültesi bursu, vs. gibi burslar bulunmaktadır. Bu burslar ile ilgili bilgilere ulaşmak için buraya tıklayınız.

Akev Üniversitesi

AKEV tarafından üniversitenin web sitesinde burs olanakları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşımında bulunulmamış olup, bu konuda bir duyuru yapılması halinde ozeluniversiteli.org olarak en kısa sürede siz değerli öğrenci adaylarının istifadesine sunulacaktır.

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi

AHEP Üniversitesi tarafından tercih bursu ile ilgili bu aşamada herhangi bir duyuruda bulunulmamış olup, böyle bir bildirimde bulunulması halinde sitemizde paylaşılacaktır.

tercih bursu veren universiteler tek baslik

Atılım Üniversitesi

Atılım Üniversitesinde Tercih Bursu ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmamıştır. Bunun yanı sıra öğrencilere ÖSYS bursu, sporcu bursu, şehit çocuğu bursu, başarı bursu, vs. gibi burslar verilmektedir. Bu burslar ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız. 

Avrasya Üniversitesi

Avrasya Üniversitesine ilk üç tercihten yerleşen öğrenci adaylarına yüzde 20 oranında eğitim ücreti üzerinden tercih bursu sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra kardeş bursu, başarı bursu, sporcu bursu, özel mahremiyet bursu gibi burslar da verilmektedir. Bu burslar ile ilgili ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi burs yönergesinde tercih bursu ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmamış olup, bunun yanı sıra yine başarı bursu, sporcu bursu, vs. gibi burslar bulunmaktadır. Bu burslar ile ilgili ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Başkent Üniversitesi

Başkent Üniversitesi tarafından tercih bursu ile ilgili bir bildirimde bulunulmamıştır. Diğer sporcu bursu, başarı bursu, vs. gibi burslar hakkında bilgi sahibi olmak için buraya tıklayınız.

Beykent Üniversitesi

Beykent Üniversitesi tercih bursları ile ilgili henüz yapılmış bir açıklama bulunmamaktadır. Üniversite tarafından sağlanan diğer burs imkanları için buraya tıklayınız.

Beykoz Üniversitesi

Beykoz Üniversitesi ‘nde tercih bursu bulunmamaktadır.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi ‘nin ilk tercihinden ya da ilk tercihinden itibaren peş peşe yazdığı Bezmialem Üniversitesi tercihlerinden herhangi birisini kazanırsa yüzde 10 tercih bursuna hak kazanmaktadır.

Bilkent Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi tarafından tercih bursu ile ilgili herhangi bir bilgilendirmede bulunulmamış olup, üniversitenin diğer burs imkanları hakkında bilgi sahibi olmak için buraya tıklayınız.

Biruni Üniversitesi

Biruni Üniversitesine ilk tercihinden yerleşecek öğrenci adayları yüzde 10 tercih bursu kazanmaktadır. Bunun yanı sıra ikinci ya da üçüncü tercihinden yerleşenler ise; ek olarak yüzde 5 indirim hakkı kazanmaktadır.

Çağ Üniversitesi

Çağ Üniversitesi tarafından tercih bursu ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmamıştır.

Çankaya Üniversitesi

Çankaya Üniversitesi tarafından tercih bursu ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmamıştır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi

Her program için geçerli olmamakla birlikte Doğu Akdeniz Üniversitesi ‘ne birinci tercihlerinden yerleşecek adaylara yüzde 50 oranında, ikinci tercihinden yerleşecek adaylara ise yüzde 25 oranında tercih bursu sağlanmaktadır. Üniversitenin tercih bursları ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Doğu Akdeniz Üniversitesi Burs imkanları için ise buraya tıklayınız.

Doğuş Üniversitesi

Doğuş Üniversitesi tarafından tercih bursları ile ilgili yapılmış bir duyuru bulunmamaktadır. Diğer burs imkanları için lütfen buraya tıklayınız.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ‘nde tercih bursu imkanı bulunmakta olup, ilk tercihten yerleşenlere yüzde 25, ikinci tercihten yerleşenlere yüzde 20, üçüncü tercihten yerleşenlere ise yüzde 15 tercih bursu sağlanmaktadır.

Gedik Üniversitesi

Gedik Üniversitesi ‘ni ilk üç tercihinden birisi olarak kazanan adaylardan yüzde 75 ve 50 burslu kazanlar dışındakilere yüzde 25 indirim uygulanmaktadır.

Girne Amerikan Üniversitesi

Girne Amerikan Üniversitesi ‘ne ilk tercihten yerleşen adaylara yüzde 50, ikinci tercihten yerleşen adaylara yüzde 25, üçüncü tercihten yerleşen adaylara ise yüzde 20 tercih bursu imkanı sağlanmaktadır. Hukuk, Eczacılık ve Pilotaj bölümlerinde bu burs uygulanmamaktadır.

Haliç Üniversitesi

Haliç Üniversitesi ‘ni ilk beş tercih üzerinden kazanan öğrencilere yüzde 15 tercih bursu indirimi uygulanmaktadır. Ancak bu YGS için geçerli olup, DGS için geçerli değildir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından tercih bursları ile ilgili herhangi bir duyuruda bulunulmamış olup, diğer burs imkanları için buraya tıklayınız.

İbn-u Haldun Üniversitesi

İbn u Haldun Üniversitesi ‘ne ilk üç tercihinde yerleşen öğrencilere ya da ilk 7 tercihinde İbn Haldun Üniversitesi ‘ni tercih ederek kazanan adaylara aylık 1.000 TL burs ödemesi yapılmaktadır. Üniversite ile ilgili diğer bilgiler için buraya tıklayınız.

Işık Üniversitesi

Işık Üniversitesi ‘ni ilk üç tercihinde yazarak kazanan adaylar yüzde 25 ‘lik bir tercih bursu indirimine hak kazanmaktadır.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi tarafından ilk üç tercihinde üniversiteyi kazanan adaylara bazı bölümlerde yüzde 15 – 25 arasında tercih bursu indirimi yapılmaktadır. Detay için lütfen buraya tıklayınız.

İstanbul Arel Üniversitesi

Arel Üniversitesi ‘ni ilk üç tercihinden kazanarak kayıt yaptıran adaylara yüzde 10 tercih bursu indirimi uygulanmaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi

Aydın Üniversitesi ‘nden Tıp, Diş Hekimliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Psikoloji, PDR, Özel Eğitim Öğretmenliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Beslenme ve Diyetetik, Adalet Meslek Yüksekokulu, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Anestezi, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri, Uçak Teknolojisi bölümleri dışındaki bölümleri; ilk beş tercihinden kazanarak kayıt yaptıracak öğrencilere yüzde 30 tercih bursu indirimi uygulanmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından tercih bursları ile ilgili bir bildirimde bulunulmamıştır. Detaylı bilgi ve diğer burs imkanları için buraya tıklayınız.

İstanbul Bilim Üniversitesi

İstanbul Bilim Üniversitesi tarafından tercih bursu ile ilgili bir bildirimde bulunulmamıştır. Diğer burs imkanları için buraya tıklayınız.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi ‘ne ilk üç tercihinden yerleşen adaylara yüzde 20 oranında burs indirimi uygulanmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İlk 5 beş tercihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi ‘ni tercih ederek burssuz programları kazanan adaylara yüzde 30 oranında tercih bursu indirimi uygulanmaktadır.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ‘nin; İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (Psikoloji bölümü dışında), Güzel Sanatlar ve Tasarım, İşletme Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler fakültelerine; burssuz programlarını ilk üçüncü sıradan yerleşen öğrencilere  yüzde 50 tercih bursu verilmektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi

İlk tercihinde ya da ilk tercihinden itibaren arka arkaya yazdığı İstanbul Kültür Üniversitesi bölümlerinden herhangi birisine yerleşen öğrenci adayları için yüzde 15 oranında tercih bursu indirimi uygulanmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi

Yüzde 50 burs ve tam burs bulunan bölümlerden yüzde 50 burslu olarak kazanlar,

Yüzde 25, 50 ve tam burslu bölümlerden yüzde 25 burslu olarak kazanlar,

Ücretli bölümlerden (Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesi) yüzde 50 ve 25 burslu olarak kazananlar tercih bursu indirimine hak kazanmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

İstanbul Mef Üniversitesi

MEF Üniversitesi ‘nde tek başına tercih bursu bulunmayıp, bazı ilave şartların da oluşması halinde ilk üç tercihinde üniversiteye yerleşen adaylara tercih bursu indirimi sağlanmaktadır. Detay için lütfen buraya tıklayınız.

İstanbul Rumeli Üniversitesi

İstanbul Rumeli Üniversitesi ‘nin burssuz programlarından herhangi birisine ilk beş tercihten yerleşen adaylara yüzde 25 oranında tercih bursu indirimi uygulanmaktadır.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ‘ni ilk beş tercihinden birisi olarak kazanan adaylardan; burssuz, yüzde 25 ve 50 burslu olanlarına belli bir miktar daha indirim yapılmaktadır. Detaylar ve indirim oranları için buraya tıklayınız.

İstanbul Şehir Üniversitesi

İstanbul Şehir Üniversitesi ‘nin burssuz ya da kısmi burslu programlarına ilk tercihten yerleşen adaylar için yüzde 10 indirim uygulanmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi ‘ni ilk üç sıradan tercih ederek kazanan öğrencilere aylık 350 TL burs ödemesi yapılmaktadır.

İstinye Üniversitesi

İstinye Üniversitesi ‘ni tercih ederken; ilk sıradaki tercihi ile kazandığı İstinye Üniversitesi bölümü ile ilgili tercih arasında vakıf üniversitesi, Kıbrıs Üniversitesi ya da yurt dışı üniversitesi olmayan adaylar; yüzde 15 ‘lik bir tercih bursu indirimine hak kazanırlar.

İzmir Ekonomi Üniversitesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından henüz açıklanmış bir tercih bursu duyurusu bulunmamaktadır. Üniversitenin burs imkanları ile ilgili buraya tıklayınız.

Kadir Has Üniversitesi

Başarı derecesi yüksek olan bazı liselerden mezun olan öğrenci adaylarından; ilk üç tercihte Kadir Has Üniversitesi ‘nin bölümlerini kazanan adaylar yüzde 50 tercih bursu indirimine hak kazanırlar. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Karatay Üniversitesi

Konya Karatay Üniversitesi ‘ni (Hukuk ve Tıp Fakültesi hariç) ilk tercihinden kazanan adaylar için yüzde 25, ikinci tercihinden kazanan adaylar için ise yüzde 10 oranında tercih bursu indirimi uygulanmaktadır.

Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi tarafından duyurulmuş olan herhangi bir tercih bursu imkanı bulunmamakta olup, diğer burs imkanları ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Konya Gıda Tarım Üniversitesi

Konya Gıda Tarım Üniversitesi ‘nin yüzde 100 burslu kazanan ve bunu ilk üç tercihinden kazanan adaylara; yurt bursu imkanı sunulmaktadır. Bu burs imkanı Konya merkez ilçelerde ikamet eden adayları kapsamaz. Bunun yanı sıra aynı pozisyonda olup, ilk 50.000 ‘lik sıralamadaki öğrenciler için bir kereliğine 500 – 1.000 TL arasında değişen burs alırlar. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Lefke Avrupa Üniversitesi

Lefke Avrupa Üniversitesi ‘ni ilk sıradan kazanan öğrenciler için yüzde 50 tercih bursu indirimi, ikinci sıradan kazanan adaylar için yüzde 25 tercih bursu indirimi sağlanmaktadır. Diğer burs imkanları için buraya tıklayınız. 

Maltepe Üniversitesi

Maltepe Üniversitesi ‘ni ilk sırada tercih eden ve İstanbul ili Maltepe ilçesi sınırlarında herhangii bir liseden mezun olan, nüfusa kayıtlı olduğu il-ilçesi İstanbul-Maltepe olan ya da bunun yerine son bir yıldır İstanbul ili Maltepe ilçesinde ikamet etmekte olan öğrenci adaylarından (Tıp Fakültesi ve Hemşirelik bölümü dışındakiler) edenlere, yüzde 25 oranında tercih bursu indirimi sağlanmaktadır. Daha detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Nişantaşı Üniversitesi

Nişantaşı Üniversitesi ‘ni kazanan adayların; ilk beş tercihinden ya da tercih listesindeki ilk vakıf üniversitesi olarak yerleşmeleri halinde; yüzde 50 tercih bursu indirimi sağlanmaktadır. Yüzde 50 burslu bölümlerde indirim oranı yüzde 50, yüzde 75 burslu bölümlerde ise indirim oranı yüzde 30 ‘dur. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi tarafından şu ana kadar tercih bursu ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmamıştır. Detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

Okan Üniversitesi

Okan Üniversitesi de tercih bursu uygulayan vakıf üniversitelerinden olup, bursun miktarı bölümlere göre değişkenlik göstermektedir. Hangi bölüme ne kadar tercih bursu verildiğini görmek için buraya tıklayınız.

Özyeğin Üniversitesi

  • Özyeğin Üniversitesi ‘ni ilk 6 tercihten kazanan adayların; yüzde 50 burslu programa yerleşmeleri halinde bursları yüzde 75 ‘e, yüzde 25 burslu programlara yerleşmeleri halinde burs oranları yüzde 50 ‘ye çıkacaktır.
  • Bunun yanı sıra LYS – YGS başarı sıralamasında ilk 10 bine giren ve ilk 6 tercihinde Özyeğin Üniversitesine yerleşen adaylara 425 TL – 1.200 TL arasında burs ödemesi, yemek bursu, yurt imkanı gibi olanaklar sunulmaktadır. Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.

Piri Reis Üniversitesi

  • LYS sınavında ilk 50 bine giren ve Piri Reis Üniversitesi ‘ni (Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği  Bölümü,  Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü ve Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümlerine) ilk iki tercihten kazanan adaylara aylık 500 TL burs ödemesi,
  • İlk iki tercihten yerleşen adaylara yüzde beş oranında tercih bursu indirimi sağlanır.
  • Daha Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi tarafından tercih bursu ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmamıştır. Diğer burs imkanları için buraya tıklayınız.

Sanko Üniversitesi

Sanko Üniversitesi ‘ni ilk sıradan tercih eden adaylara sadece ilk yıl için yüzde 10 tercih indirimi uygulanmaktadır. Diğer burs imkanları için buraya tıklayabilirsiniz.

TED Üniversitesi

Üniversite tarafından tercih bursu ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmamış olup, diğer burs imkanları için buraya tıklayınız.

Ufuk Üniversitesi

Ufuk Üniversitesi tarafından tercih bursları ile ilgili herhangi bir duyuruda bulunulmamış olup, burs yönergesi için buraya tıklayınız.

Uluslararası Antalya Üniversitesi

Uluslararası Antalya Üniversitesi tarafından tercih bursu ile ilgili bir bildirimde bulunulmamıştır. Burslar ile ilgili diğer detaylar için buraya tıklayınız.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ‘nde yüzde 10 ile 50 arasında değişen tercih bursu indirimi uygulanmaktadır. Burslar ile ilgili detaylar için buraya tıklayınız.

Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi ‘ni ilk tercihinden kazanan öğrencilere yüzde 25, ikinci tercihinden kazananlara yüzde 15, üçüncü, dördüncü ve beşinci sıradan kazananlara ise yüzde 10 tercih bursu indirimi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ilk beş tercihinde Üsküdar Üniversitesi ‘ni tercih eden ve bu programlardan herhangi birisine yerleşen adaylar için yüzde 25 tercih bursu indirimi uygulanmaktadır.

Yakın Doğu Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi ‘nden  tercih bursu ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmamıştır. Diğer burs imkanları için buraya tıklayınız. 

Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi tarafından tercih bursu ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmamış olup, burslarla ilgili diğer konular için buraya tıklayınız.

Yeditepe Üniversitesi

Üniversite sınavında ilk 15.000 ‘e giren (Dil alanında ilk 100) ve ilk beş tercihten Yeditepe Üniversitesi ‘ne yerleşen adaylar için 9 ay süreyle yemek bursu verilmektedir. Diğer burs imkanları için buraya tıklayınız.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Liselerden okul birincisi olarak mezun olan ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi ‘ni ilk üç tercihten kazananlara Alev Ofluoğlu bursu verilmektedir. Üniversitenin diğer burslarıyla ilgili diğer bilgiler için buraya tıklayınız.

Yüksek İhtisas Üniversitesi

Yüksek İhtisas Üniversitesi ile ilgili tercih bursu hakkında bir bildirimde bulunulmamış olup, diğer burslar için buraya tıklayınız.

Sitemizdeki link ve butonları kullanarak özel üniversiteler ile ilgili taban puanlar, ücretler, burslar, vs. gibi konularda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yazımızın daha çok kişiye ulaşması ve daha çok öğrenci adayının burslardan yararlanmasını sağlamak için aşağıdaki PAYLAŞ butonlarını kullanabilirsiniz. Bir Mum Diğerini Yakmakla Işığından Birşey Kaybetmez !

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku