Tüm Özel Üniversitelerin Fizik Bölümü DGS Puanları 2017

Öğretmenlik alanında tercih edilen bölümlerden birisi de Fizik Öğretmenliğidir. Fizik Öğretmenliği okumak isteyen adaylar bu bölümü LYS ‘den tercih edebileceği gibi aynı zamanda bazı ön lisans programlarını tmamladıktan sonra DGS ‘ye girerek de geçiş yapabilirler. Bu yazımızda DGS ile Fizik Öğretmenliği bölümünü tercih edecekler için Tüm Özel Üniversitelerin Fizik Bölümü DGS Puanları 2017 verilerini paylaşacağız. Bunun yanı sıra meslek hakkında bir kaç bilgiyi istifadenize sunacağız.

Tüm Özel Üniversitelerin Fizik Bölümü DGS Puanları 2017

DGS Puanları 2017

Üniversite AdıBölümBölüm adıTaban PuanlarıEn Büyük Puan
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Fizik BölümüFizik (İngilizce) (Tam Burslu)260.57840260.57840
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Fizik BölümüFizik (İngilizce) (Ücretli)217.83217217.83217

Mesleki Bilgiler

Eğitim Süresi

Bu bölümde öğrenim süresi zorunlu hazırlık sınıfı bulunmaya üniversitelerde 4 yıldır. DGS ile gelen öğrencileri bazı üniversiteler 2. sınıftan bazı üniversiteler ise 3.sınıftan başlatmaktadır.

Çalışma Alanı

Bu bölümden mezun olacak öğrenciler gerek özel okullarda ya da KPSS ‘ye girerek devlet okullarında öğretmen olarak çalışma ve iş imkanı bulabilecektir.

Maaşları

Öğretmen maaşları devlet okullarında 3 bin TL civarında olup, özel sektörde ise  bundan biraz daha aşağıda olabilmektedir.

Sitemiz üzerinden özel üniversitelerin ücretleri, taban  – tavan puanları, sıralamaları, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku