Tüm Özel Üniversitelerin Harita Mühendisliği Bölümü DGS Puanları 2017

Harita Mühendisi olmak isteyen kişilerin Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinde Harita Mühendisliği eğitimi almaları gerekmektedir. Bu bölüme normal üniversite sınavı ile yerleşebileceğiniz gibi bazı bölümlerden DGS ile de geçiş sağlayabilirsiniz. Şimdi bu yazımızda Tüm Özel Üniversitelerin Harita Mühendisliği Bölümü DGS Puanları 2017 verilerini ve yine meslek ile ilgili eğitim süresi, maaşları, iş imkanları, vs. gibi hususlarda bilgi paylaşacağız.

DGS Puanları 2017

Üniversite AdıBölümBölüm adıTaban PuanlarıEn Büyük Puan
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)Harita Mühendisliği Bölümü Harita Mühendisliği (Tam Burslu)304.65054304.65054
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)Harita Mühendisliği Bölümü Harita Mühendisliği (Ücretli)286.76796291.90409

Mesleki Bilgiler

Eğitim Süresi

Harita Mühendisliği bölümünde eğitim süresi 4 yıldır. DGS ile gelen adaylar 2 ya da 3 sınıftan başlamaktadır. Bu husus kazanılan üniversiteye göre farklılık arz edebilecektir.

Tüm Özel Üniversitelerin Harita Mühendisliği Bölümü DGS Puanları

Çalışma Alanı

Harita Mühendislerinin çalışma alanları arasında; inşaat firmaları, belediyeler, kamu kurumları (DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğü, vs.) gibi kurumlar ve şirketler bulunmaktadır.

Maaşları

Maaşlar kamuda 3 bin TL civarı olacak, özel sektörde de tecrübe ve iş yerinin niteliğine göre 2 bin TL civarından başlayacak ve yukarı yönlü devam edecektir.

Sitemiz üzerinden özel üniversitelerin ücretleri, taban  – tavan puanları, sıralamaları, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku