Tüm Özel Üniversitelerin İlahiyat Bölümü DGS Puanları 2017

İlahiyat bölümünün 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık lisans programları bulunmakta olup, 2 yıllık ön lisans programlarını tamamlayanlar DGS ile lisans programlarına geçiş yapması mümkündür. Bu yazımızda DGS ‘ye giren ve İlahiyat bölümünü tercih etmeyi düşünen adaylar için Tüm Özel Üniversitelerin İlahiyat Bölümü DGS Puanları 2017 verilerini paylaşacağız.

DGS Puanları 2017

Üniversite AdıBölümBölüm adıTaban PuanlarıEn Büyük Puan
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)İlahiyat Bölümü İlahiyat246.29711249.25254

Mesleki Bilgiler

Eğitim Süresi

Eğitim süresi 4 yıl olup, DGS ‘den gelen adaylar 2 ya da 3.sınıftan eğitimlerine devam etmektedir.

Tüm Özel Üniversitelerin İlahiyat Bölümü DGS Puanları

Çalışma Alanı

Daha çok kamu ağırlıklı iş bulma imkanı bulunan bu bölüm mezunları için; özel eğitim kurumlarında da çalışılabilmesi mümkündür.

Maaşları

İlahiyat mezunu kişilerin kamu kurumlarında görev alınacak pozisyona göre değişebilmektedir. Özel sektörde ise genel itibariyle öğretmenler ile yakın miktarlarda maaşlar bulunmaktadır.

Sitemiz üzerinden özel üniversitelerin ücretleri, taban  – tavan puanları, sıralamaları, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku