Tüm Özel Üniversitelerin İnsan Kaynakları Yönetimi DGS Puanları 2017

Özel sektördeki şirketler ve yine kamu kurumlarındaki işe alım süreçleri, personelin özlük hakları, vs. gibi konulara genel itibariyle İnsan Kaynakları Departmanı ya da İdari İşler birimleri bakmaktadır. Bu  birimlerde çalışan kişiler ise daha çok üniversitelerin İnsan Kaynakları Yönetimi bölümlerinden mezun olan adaylar arasından seçilmektedir. İnsan Kaynakları Yönetimi bölümüne DGS ile de geçiş mümkündür. Bu yazımızda DGS ile bu bölüme geçmeyi düşüneler için; Tüm Özel Üniversitelerin İnsan Kaynakları Yönetimi DGS Puanları 2017 verilerini paylaşacağız. Ayrıca meslek ile ilgili maaşlar, bölümdeki eğitim süresi, DGS ‘den gelenlerin kaçıncı sınıfta başlatıldığı gibi hususlara değineceğiz.

DGS Puanları 2017

Üniversite AdıBölümBölüm adıTaban PuanlarıEn Büyük Puan
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü İnsan Kaynakları Yönetimi (İngilizce) (Tam Burslu)197.20321197.20321
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü İnsan Kaynakları Yönetimi (İngilizce) (Tam Burslu)1966.9634196.69634
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü İnsan Kaynakları Yönetimi (İngilizce) (%50 Burslu)172.27456172.27456
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü İnsan Kaynakları Yönetimi (İngilizce) (%50 Burslu)

Mesleki Bilgiler

Eğitim Süresi

İnsan kaynakları yönetimi bölümünde eğitim süresi esasen 4 yıl olup, DGS ile kazanarak gelen öğrenciler için bu süre 3 veya 2 yıl olmaktadır. Bazı üniversiteler 2. sınıftan, bazı üniversiteler ise 3.sınıftan DGS ile gelen adayları eğitimlerine başlatmaktadır.

Tüm Özel Üniversitelerin İnsan Kaynakları Yönetimi DGS Puanları

Çalışma Alanı

İnsan kaynakları bölümü mezunları için iş imkanları; daha çok özel sektör şirketlerinin idari birimleridir. Genel itibariyle her firmada bu alandan mezun bir kişi bulunmakta ve işe alım, işten çıkarma, özlük hakları, SGK konuları, vs. gibi hususlarla ilgilenmektedir.

Maaşları

Maaşlar şirket ve tecrübeye göre değişecek olup, yeni başlayacak bir insan kaynakları çalışanının genel itibariyle 2 bin TL – 2 bin 500 TL civarında bir maaş alabileceğini söyleyebiliriz.

Sitemiz üzerinden özel üniversitelerin ücretleri, taban  – tavan puanları, sıralamaları, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku