Tüm Özel Üniversitelerin Maliye Bölümü DGS Puanları 2017

Maliye bölümü mezunları gerek devlet kurumlarında ve gerekse de özel sektörde oldukça geniş bir iş imkanına sahiptir. Bu bölüme LYS ‘nin yanı sıra Dikey Geçiş Sınavı dediğimiz sınavla da geçiş mümkündür. Şimdi DGS ‘ye girien ve Maliye bölümünü tercih etmeyi düşünenler için; Tüm Özel Üniversitelerin Maliye Bölümü DGS Puanları 2017 verilerini paylaşacağız. Bunun yanı sıra meslek hakkında bir kaç bilgiyi istifadenize sunacağız.

DGS Puanları 2017

Üniversite AdıBölümBölüm adıTaban PuanlarıEn Büyük Puan
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)Maliye Bölümü Maliye (Tam Burslu)223.22527223.22527
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)Maliye Bölümü Maliye (%50 Burslu)214.33252214.55602

Mesleki Bilgiler

Eğitim Süresi

Maliye bölümünde eğitim süresi 4 yıl olmakla birlikte DGS ‘den gelen adaylar ders muafiyet durumlarına göre 2 ya da 3. sınıftan başlatılırlar. Bu, ön lisans eğitimizde gördüğünüz derslerinizin yeni üniversitenizde kabulü ile alakalı bir durumdur.

Tüm Özel Üniversitelerin Maliye Bölümü DGS Puanları

Çalışma Alanı

Gerek kamuda ve gerekse de özel sektörde muhasebe alanlarında, denetçi firmalar çalışılması mümkündür.

Maaşları

Kamuda çalışacak maliye mezunlara 3 bin TL – 3 bin 500 TL arası maaş alabilmekle birlikte, özel sektörde büyük firmalarda denetçi olarak çalışan ya da muhasebe birimlerinde çalışanlar daha fazla maaşlar da alabilir.

Sitemiz üzerinden özel üniversitelerin ücretleri, taban  – tavan puanları, sıralamaları, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku