Tüm Özel Üniversitelerin Matematik Bilgisayar DGS Puanları 2017

Matematik ve Bilgisayar her ne kadar birbirinden bağımsız gibi gözükse de aslında birbirleriyle oldukça bağlantılı bilimlerdir. Bu konuda üniversitelerde Matematik – Bilgisayar bölümleri adı altında bölümlerde eğitim verilmekte olup, bu bölümlere LYS ile birlikte ön lisans programlarından DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile de geçiş mümkündür. Şimdi DGS ‘ye giren ve Matematik – Bilgisayar bölümlerini tercih etmeyi düşünen okurlarımız için bugünkü yazımızda; Tüm Özel Üniversitelerin Matematik Bilgisayar DGS Puanları 2017 verilerini paylaşacağız. Bunun yanı sıra meslek hakkında bir kaç bilgiyi istifadenize sunacağız.

DGS Puanları 2017

Üniversite AdıBölümBölüm adıTaban PuanlarıEn Büyük Puan
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİMatematik – Bilgisayar Bilimleri BölümüMatematik-Bilgisayar (Tam Burslu)299.85962299.85962
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Matematik – Bilgisayar Bilimleri BölümüMatematik ve Bilgisayar Bilimleri (İngilizce) (Tam Burslu)248.52789248.52789
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİMatematik – Bilgisayar Bilimleri BölümüMatematik-Bilgisayar (%50 Burslu)247.70599261.68941
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GAZİMAĞUSA)Matematik – Bilgisayar Bilimleri BölümüMatematik ve Bilgisayar Bilimleri (İngilizce) (%50 Burslu)221.04434221.04434

Mesleki Bilgiler

Eğitim Süresi

Zorunlu hazırlık sınıfı haricinde Matematik Bilgisayar bölümünde eğitim süresi 4 yıldır. Bu bölüme DGS ile geçiş yapanlar ders muafiyet durumlarına göre 2 ya da 3.sınıftan eğitimlerine başlamaktadır. Bu durum üniversiteye göre değişebilmektedir.

Tüm Özel Üniversitelerin Matematik Bilgisayar DGS Puanları

Çalışma Alanı

Matematik – Bilgisayar bölümü mezunları; devlet kadrolarında memurluk yapabileceği gibi, özel şirketler, yazılım şirketleri gibi firmalarda iş bulabilir.

Maaşları

Bu sektörde maaş aralığının oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki maaşınızın ne kadar olduğu sizin beceriniz ve bilgi birikiminizle alakalı bir durum. Çalıştığınız şirketin büyüklüğü ve kurumsallığı  da bu konuya etki eder. Yine de yeni mezun birisi içiin 2 bin 500 – 3 bin TL civarında maaşlardan söz edebiliriz.

Sitemiz üzerinden özel üniversitelerin ücretleri, taban  – tavan puanları, sıralamaları, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku